• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pimelodus Pictus

#11
Potwierdzam jest to sum nietypowy. Jednak najbardziej ożywia się podczas karmienia mrożonką lub żywym. No i jak to sumy nie przepada za światłem. Woli przycienione akwarium.

Co do opisu nie jest to ostatni gatunek suma, ale jak wiadomo ciężko sumom zrobić zdjęcie. No i nie wszystkie gatunki mam, miałem np. Ariopsis seemanni. Piękny sum, ale....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jaki minimalny rozmiar muszą mieć ewentualni współmieszkańcy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
dla pictusów. 5 cm starczy, nawet mniej. Nie zauważyłem żeby aktywnie polowały. A mam w akwarium 3 otoski i jedną rosborę maculata. Ale też akwarium jest spore. Wszyscy z sumów robią żarłoczne potwory. Ale ja mam dużego platydorasa przy około 15cm paszcza jest ogromna około 2cm. Platydoras otosków nie zjadł, a kiedyś miałem z nim nawet młode zbrojniki takie 3cm i też nic. Wszystko zależy od wielkości akwarium i gęstości zarybienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(02-02-2017, 23:47 PM)tatakuby napisał(a):
(02-02-2017, 21:57 PM)piotrK napisał(a): Pictus akurat jest dość popularny. Do Apisto nie nadaje się ze względu na swoją aktywność, no i podejrzewam że nie zjadłby tylko wyrośniętych barlowi Smile

Znajdź mi na forum trzy baniaki w których pływają te sumy.Confused
Nie znajdę, bo i nie powiedziałem że na forum jest popularny ale w sklepach często na nie trafiam.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(03-02-2017, 12:20 PM)cichy24pl napisał(a): dla pictusów. 5 cm starczy, nawet mniej. Nie zauważyłem żeby aktywnie polowały. A mam w akwarium 3 otoski i jedną rosborę maculata. Ale też akwarium jest spore. Wszyscy z sumów robią żarłoczne potwory. Ale ja mam dużego platydorasa przy około 15cm paszcza jest ogromna około 2cm. Platydoras otosków nie zjadł, a kiedyś miałem z nim nawet młode zbrojniki takie 3cm i też nic. Wszystko zależy od wielkości akwarium i gęstości zarybienia.
Zależy jak się trafi. U mnie 5 tych sumków w 2 tygodnie zutylizowało stadko około 30 dorosłych neonów innesa AngelDodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(02-02-2017, 21:32 PM)tatakuby napisał(a): W kocu jakiś sumik z peruwiansko-brazylijskich wód. Szkoda że mało powszechny w naszych baniakach.
Ciekawi mnie jak współpracowałby z apistogramma przy dnie. 
Swoja drogą ciekawe w których wodach dokładnie żyje. w tych szybko płynących i głównych , czy w mniejszych ciekach.
Masz przecież Tatia perugiae. Tongue Dobry sumik do Apisto z CW i WW. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(03-02-2017, 17:57 PM)masta napisał(a):
(03-02-2017, 12:20 PM)cichy24pl napisał(a): dla pictusów. 5 cm starczy, nawet mniej. Nie zauważyłem żeby aktywnie polowały. A mam w akwarium 3 otoski i jedną rosborę maculata. Ale też akwarium jest spore. Wszyscy z sumów robią żarłoczne potwory. Ale ja mam dużego platydorasa przy około 15cm paszcza jest ogromna około 2cm. Platydoras otosków nie zjadł, a kiedyś miałem z nim nawet młode zbrojniki takie 3cm i też nic. Wszystko zależy od wielkości akwarium i gęstości zarybienia.
Zależy jak się trafi. U mnie 5 tych sumków w 2 tygodnie zutylizowało stadko około 30 dorosłych neonów innesa AngelDodgy

Ale im bufet zrobiłeś. Może reagują tylko na stada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Trochę urosły

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
trochę urosły

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(03-02-2017, 19:07 PM)Ruki napisał(a):
(02-02-2017, 21:32 PM)tatakuby napisał(a): W kocu jakiś sumik z peruwiansko-brazylijskich wód. Szkoda że mało powszechny w naszych baniakach.
Ciekawi mnie jak współpracowałby z apistogramma przy dnie. 
Swoja drogą ciekawe w których wodach dokładnie żyje. w tych szybko płynących i głównych , czy w mniejszych ciekach.
Masz przecież Tatia perugiae. Dobry sumik do Apisto z CW i WW. Wink
Fajowy!! Wrzuci ktoś więcej info??

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości