Odpowiedz 
Pimelodus Pictus
03-02-2017, 10:06 AM
RE: Pimelodus Pictus
Potwierdzam jest to sum nietypowy. Jednak najbardziej ożywia się podczas karmienia mrożonką lub żywym. No i jak to sumy nie przepada za światłem. Woli przycienione akwarium.

Co do opisu nie jest to ostatni gatunek suma, ale jak wiadomo ciężko sumom zrobić zdjęcie. No i nie wszystkie gatunki mam, miałem np. Ariopsis seemanni. Piękny sum, ale....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2017, 11:43 AM
Jaki minimalny rozmiar muszą mieć ewentualni współmieszkańcy?

250tka
03-02-2017, 12:20 PM
dla pictusów. 5 cm starczy, nawet mniej. Nie zauważyłem żeby aktywnie polowały. A mam w akwarium 3 otoski i jedną rosborę maculata. Ale też akwarium jest spore. Wszyscy z sumów robią żarłoczne potwory. Ale ja mam dużego platydorasa przy około 15cm paszcza jest ogromna około 2cm. Platydoras otosków nie zjadł, a kiedyś miałem z nim nawet młode zbrojniki takie 3cm i też nic. Wszystko zależy od wielkości akwarium i gęstości zarybienia.
03-02-2017, 15:41 PM
(02-02-2017 23:47 PM)tatakuby napisał(a):  
(02-02-2017 21:57 PM)piotrK napisał(a):  Pictus akurat jest dość popularny. Do Apisto nie nadaje się ze względu na swoją aktywność, no i podejrzewam że nie zjadłby tylko wyrośniętych barlowi Smile

Znajdź mi na forum trzy baniaki w których pływają te sumy.Confused
Nie znajdę, bo i nie powiedziałem że na forum jest popularny ale w sklepach często na nie trafiam.

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-02-2017, 17:57 PM
(03-02-2017 12:20 PM)cichy24pl napisał(a):  dla pictusów. 5 cm starczy, nawet mniej. Nie zauważyłem żeby aktywnie polowały. A mam w akwarium 3 otoski i jedną rosborę maculata. Ale też akwarium jest spore. Wszyscy z sumów robią żarłoczne potwory. Ale ja mam dużego platydorasa przy około 15cm paszcza jest ogromna około 2cm. Platydoras otosków nie zjadł, a kiedyś miałem z nim nawet młode zbrojniki takie 3cm i też nic. Wszystko zależy od wielkości akwarium i gęstości zarybienia.
Zależy jak się trafi. U mnie 5 tych sumków w 2 tygodnie zutylizowało stadko około 30 dorosłych neonów innesa AngelDodgy
03-02-2017, 19:07 PM
(02-02-2017 21:32 PM)tatakuby napisał(a):  W kocu jakiś sumik z peruwiansko-brazylijskich wód. Szkoda że mało powszechny w naszych baniakach.
Ciekawi mnie jak współpracowałby z apistogramma przy dnie. 
Swoja drogą ciekawe w których wodach dokładnie żyje. w tych szybko płynących i głównych , czy w mniejszych ciekach.
Masz przecież Tatia perugiae. Tongue Dobry sumik do Apisto z CW i WW. Wink

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
03-02-2017, 19:56 PM
(03-02-2017 17:57 PM)masta napisał(a):  
(03-02-2017 12:20 PM)cichy24pl napisał(a):  dla pictusów. 5 cm starczy, nawet mniej. Nie zauważyłem żeby aktywnie polowały. A mam w akwarium 3 otoski i jedną rosborę maculata. Ale też akwarium jest spore. Wszyscy z sumów robią żarłoczne potwory. Ale ja mam dużego platydorasa przy około 15cm paszcza jest ogromna około 2cm. Platydoras otosków nie zjadł, a kiedyś miałem z nim nawet młode zbrojniki takie 3cm i też nic. Wszystko zależy od wielkości akwarium i gęstości zarybienia.
Zależy jak się trafi. U mnie 5 tych sumków w 2 tygodnie zutylizowało stadko około 30 dorosłych neonów innesa AngelDodgy

Ale im bufet zrobiłeś. Może reagują tylko na stada.
10-02-2018, 23:55 PM
Trochę urosły

https://www.youtube.com/channel/UCsyT11b...pl9EdWFtnQ
20-02-2019, 22:35 PM
trochę urosły

https://www.youtube.com/channel/UCsyT11b...pl9EdWFtnQ
21-02-2019, 20:12 PM
(03-02-2017 19:07 PM)Ruki napisał(a):  
(02-02-2017 21:32 PM)tatakuby napisał(a):  W kocu jakiś sumik z peruwiansko-brazylijskich wód. Szkoda że mało powszechny w naszych baniakach.
Ciekawi mnie jak współpracowałby z apistogramma przy dnie. 
Swoja drogą ciekawe w których wodach dokładnie żyje. w tych szybko płynących i głównych , czy w mniejszych ciekach.
Masz przecież Tatia perugiae. Dobry sumik do Apisto z CW i WW. Wink
Fajowy!! Wrzuci ktoś więcej info??

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam,
Adam
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe