• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wartki strumień.

#21
typowo zimnowodne to raczej niema szans. Latem temperatura spokojnie 25 będzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Zastanawiam się czy szybkość wody,jej ruch ma jakiś znaczący wpływ na temperaturę w akwarium? Czyli czy stojąca woda ma wyższą temperaturę od tej "płynącej"?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Wszystko zależy od temperatury otoczenia i tego, jak bardzo będzie grzać oświetlenie i filtr.
Jak wiesz, że będzie problem, to dołożyłbym grzałkę i ryby z ciepłych strumieni wpuścił. Większy spokój latem, że ryb nie ugotujesz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Oświetlenie grzać nie będzie bo na lampkach Led Aquaela będzie. Filtr niewiem bo i mało danych mam na jego temat,a w tych co znalazłem nie było informacji o jego wpływie na temperaturę. Zobaczę co będzie i ewentualnie zastanowię się nad grzałką,chociaż szczerze powiedziawszy w bloku mieszkam i temperaturę mam raczej stabilną. W zbiorniku z pokrywą utrzymuje mi się 24-25. Tu przy dużym ruchu wody,odkrytym akwarium liczę na trochę niższą.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
ma znaczenie, ale to jest tylko 70litrów. To jest obwód zamknięty. Większy wpływ ma na natlenienie wody.

Na temperaturę największy wpływ będzie mieć temperatura w mieszkaniu, bo jak piszesz akwarium będzie odkryte. Mam akwarium w garażu, jest tam 7 stopni, woda nie zamarzła. Dziś sprawdzę jaka jest temperatura, ale podejrzewam, że zbliżona do temperatury otoczenia.

(01-02-2017, 11:53 AM)mariuszbrzez80 napisał(a): Oświetlenie grzać nie będzie bo na lampkach Led Aquaela będzie. Filtr niewiem bo i mało danych mam na jego temat,a w tych co znalazłem nie było informacji o jego wpływie na temperaturę. Zobaczę co będzie i ewentualnie zastanowię się nad grzałką,chociaż szczerze powiedziawszy w bloku mieszkam i temperaturę mam raczej stabilną. W zbiorniku z pokrywą utrzymuje mi się 24-25. Tu przy dużym ruchu wody,odkrytym akwarium liczę na trochę niższą.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Witam

może będzie niższa, większe parowanie. Ale zależy czy w tych innych akwariach dogrzewasz oświetleniem czy nie.

W moim akwarium w pokoju temperatura waha się w granicy około 26st. 432litry, przykryte, oświetlenie to dwie świetlówki o mocy 54W. Grzanie przez filtry pomijam. Temperatura jest stabilna w ciągu doby. Mimo, że nie grzeję równo w domu. w dzień 24-25st, w nocy spada do 21/22.

Na pewno możesz liczyć się z wahaniami dobowymi temperatury wody w zimie i to pod warunkiem, ze przykręcasz ogrzewanie na noc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Ja zainstalowałem wiatraki od komputera tuż nad tafla wody, ku mojemu zdziwieniu zbijają temperaturę spokojnie o 4 stopnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Miałem w krewetkarium,dość głośne rozwiązanie a akwarium ma być w pokoju w którym śpię.chyba ,że jakieś super silent by zainstalował.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wiatraki ok. Pomogą, ale to nie chłodziarki. Jak jest gorąco to zimnym nie będą dmuchać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wiatraki chłodzą przez parowanie, więc nawet jak będzie gorąco to chłodzić będą. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Zawsze trochę chłodniej będzie, zwiększy się tylko częstotliwość załączania się wiatraków (mam termoregulator). Przerabiałem to w zeszłego lato w nieczynnych już krewetkariach.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości