• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wartki strumień.

#11
Stiphodon sp. tzw. babka tęczowa.

Kardynałki nawet.

Dzikie Neocaridiny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Powiem szczerze to o takim zestawieniu myślałem,na może nie do końca bo zamiast babki dałbym Przylgę chińską. Taki klasyczny strumień by wyszedł.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Znaczy te babki są akurat ciepłolubne, to były ogólnie propozycje, niekoniecznie na zestaw. Wink

Przylga będzie się na pewno lepiej czuła. Na pewno na końcu musiałaby być wpuszczona.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie wszystkie sumy to giganty . 

https://www.planetcatfish.com/common/spe...es_id=2224

jak znajdę ten artykuł  to podam konkretny gatunek maleńkiego suma do wartkiego strumyka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ale mi daliście do myślenia Smile
Natomiast mam kolejną zagwozdkę ,a mianowicie skąd w Warszawie o tej porze roku gdy wszystko skute lodem wziąć otoczaki? A potrzebne mi niemalo.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Z centrum ogrodniczego?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Z Azji małe sumy strumieniowe, to Akysis i Pseudobagarius, ale i trudno dostać i skoczne też raczej będą.

Na składzie kamienia/budowlanym. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ehh, zawsze to samo. Nawet jak ktoś chce coś z Azji to i tak mu wciskają SA Big Grin
Mogłyby być przylgi + babki z rodzaju Rhinogobius, ale za bym zaproponował obsadę S. lineolata + Pangio anguillaris - fajny wietnamski układ.
Coś innego, co też mogłoby fajnie wyjść - przylgi z rodzaju Beaufortia + kardynałki. Bądź wersja borneańska z jakimiś Gastromyzon spp., tylko ciężko znaleźć jakichś pobratymców w toń. Ewentualnie wersja "niekoniecznie wartka", czyli jakieś piskorki + bettasy/czekoladki/paroski i to z herbatką.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(01-02-2017, 10:32 AM)Greek napisał(a): Ehh, zawsze to samo. Nawet jak ktoś chce coś z Azji to i tak mu wciskają SA Big Grin
Mogłyby być przylgi + babki z rodzaju Rhinogobius, ale za bym zaproponował obsadę S. lineolata + Pangio anguillaris - fajny wietnamski układ.
Coś innego, co też mogłoby fajnie wyjść - przylgi z rodzaju Beaufortia + kardynałki. Bądź wersja borneańska z jakimiś Gastromyzon spp., tylko ciężko znaleźć jakichś pobratymców w toń. Ewentualnie wersja "niekoniecznie wartka", czyli jakieś piskorki + bettasy/czekoladki/paroski i to z herbatką.

Kolega szuka ryb wartkiego strumienia. Ale masz rację zawsze pielęgnice, wiem takie forum.

A co do dostępności ryb. Owszem bywa trudno z niektórymi gatunkami jeśli chce się na już. Niestety akwarystyka to cierpliwe hobby pod każdym względem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dużo ciekawych opinii i propozycji obsady pada. To dobrze bo będzie z czego wybierać. W sobotę odbieram zbiornik,muszę jeszcze ogarnąć kamienie,żwir ,piasek. Zobaczymy jaką temperaturę osiągnę. To zdeterminuje obsadę w znacznym stopniu.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości