• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wartki strumień.

#31
No jak chcesz mieć temperaturę pokojową to już jedne ryby masz z głowy - Teleocichle potrzebują ciepła Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Bardziej przeraża mnie chłodzenie niż grzanie więc nie do końca. Tak jak napisałem zobaczę ile stopni będzie po starcie zbiornika przy filtrze na full. Wtedy się zobaczy co z waszych propozycji można będzie wykorzystać. Cieszę się,że ich dużo pada. Będzie w czym przebierać. Może dzięki wam znowu powstanie coś wyjątkowego.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Właśnie sprawdziłem temperaturę w akwarium w garażu 8st. temperatura powietrza 9 stopni. Brak oświetlenia, pokrywa, filtr kubełkowy.
Podsumowując temperatura dąży do wyrównania, tak jak w naturze. Wiatraczki i duży ruch wody tylko ten proces przyspieszają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Wiatraczki naprawdę duża dają, tylko woda bardzo paruje, kilkadziesiąt litrów tygodniowo nawet ze standardowej 200.

Zawsze można kupić tania lodówkę, do środka kilkanaście metrów węża podłączonego do filtra i chłodzimy
wodę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
I kWh lecą...Ja wiem, że dedykowane chłodziarki nie są tanie, ale pomysł z lodówką to chyba trochę na wyrost ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Groźnie się zrobiło,lodówka,chłodziarki Smile a tu człowiek tylko kolejny zbiornik chcę postawić. Dzięki za rady,ta z lodówką wcale nie jest zła ale chyba nie teraz. Nawet nie miałbym gdzie wstawić. Muszę pewnie pomyśleć nad jakimś chłodzeniem,ale raczej w skali mikro. Trochę słabo z tym parowaniem przy wiatrakach ,ale może to przeżyję. Będę musiał.
Co do ewentualnej obsady to nie dalej niż wczoraj oglądałem filmy z naturalnego środowiska Zmienniaka wielobarwnego. Nawet nie wiedziałam,że żyje w podobnych strumieniowych warunkach. Biorę go pod uwagę delikatnie. Muszę poszerzyć wiedzę w kierunku innych ryb ,a nie tylko pielęgniczki widzę Smile Taką mnie z rana refleksja naszła.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Drobna rada co do chłodzenia. Wystarczą małe butelki plastikowe z wodą. Zamrażam je i potem do akwarium. Obniża temperaturę bez problemu, a specjalnie skomplikowane to nie jest przy małych akwariach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
A nie łatwiej i lepiej dobrać ryby pod panujące warunki? Skoro jest jeszcze pole do manewru to po co sobie komplikować życie? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Hej,

tez chce odpalić dwa podobne baniaki jeden jako biotopowe krewetkarium, drugi dla sewellia lineolata. Zobaczę czy uda sie je dostać.

Takie zbiorniki warto wyposażyć w oksydator, podczas cieplejszych dni pomoże utrzymać idealne natlenienie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Zbiornik odebrany,niższy niż mi się wydawało że będzie ale podoba mi się.
Oxydator został mi po krewetkarium więc go mogę wykorzystać.
Nie mam czasu na wycieczkę do składu kamienia. Jak już znajdę to zakładam zbiornik.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości