Odpowiedz 
Wartki strumień.
01-02-2017, 11:09 AM
RE: Wartki strumień.
typowo zimnowodne to raczej niema szans. Latem temperatura spokojnie 25 będzie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 11:19 AM
Zastanawiam się czy szybkość wody,jej ruch ma jakiś znaczący wpływ na temperaturę w akwarium? Czyli czy stojąca woda ma wyższą temperaturę od tej "płynącej"?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
01-02-2017, 11:43 AM
Wszystko zależy od temperatury otoczenia i tego, jak bardzo będzie grzać oświetlenie i filtr.
Jak wiesz, że będzie problem, to dołożyłbym grzałkę i ryby z ciepłych strumieni wpuścił. Większy spokój latem, że ryb nie ugotujesz.
01-02-2017, 11:53 AM
Oświetlenie grzać nie będzie bo na lampkach Led Aquaela będzie. Filtr niewiem bo i mało danych mam na jego temat,a w tych co znalazłem nie było informacji o jego wpływie na temperaturę. Zobaczę co będzie i ewentualnie zastanowię się nad grzałką,chociaż szczerze powiedziawszy w bloku mieszkam i temperaturę mam raczej stabilną. W zbiorniku z pokrywą utrzymuje mi się 24-25. Tu przy dużym ruchu wody,odkrytym akwarium liczę na trochę niższą.

01-02-2017, 11:53 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2017 12:11 PM przez cichy24pl.)
ma znaczenie, ale to jest tylko 70litrów. To jest obwód zamknięty. Większy wpływ ma na natlenienie wody.

Na temperaturę największy wpływ będzie mieć temperatura w mieszkaniu, bo jak piszesz akwarium będzie odkryte. Mam akwarium w garażu, jest tam 7 stopni, woda nie zamarzła. Dziś sprawdzę jaka jest temperatura, ale podejrzewam, że zbliżona do temperatury otoczenia.

(01-02-2017 11:53 AM)mariuszbrzez80 napisał(a):  Oświetlenie grzać nie będzie bo na lampkach Led Aquaela będzie. Filtr niewiem bo i mało danych mam na jego temat,a w tych co znalazłem nie było informacji o jego wpływie na temperaturę. Zobaczę co będzie i ewentualnie zastanowię się nad grzałką,chociaż szczerze powiedziawszy w bloku mieszkam i temperaturę mam raczej stabilną. W zbiorniku z pokrywą utrzymuje mi się 24-25. Tu przy dużym ruchu wody,odkrytym akwarium liczę na trochę niższą.

Witam

może będzie niższa, większe parowanie. Ale zależy czy w tych innych akwariach dogrzewasz oświetleniem czy nie.

W moim akwarium w pokoju temperatura waha się w granicy około 26st. 432litry, przykryte, oświetlenie to dwie świetlówki o mocy 54W. Grzanie przez filtry pomijam. Temperatura jest stabilna w ciągu doby. Mimo, że nie grzeję równo w domu. w dzień 24-25st, w nocy spada do 21/22.

Na pewno możesz liczyć się z wahaniami dobowymi temperatury wody w zimie i to pod warunkiem, ze przykręcasz ogrzewanie na noc.
01-02-2017, 12:41 PM
Wartki strumień.
Ja zainstalowałem wiatraki od komputera tuż nad tafla wody, ku mojemu zdziwieniu zbijają temperaturę spokojnie o 4 stopnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

S. discus, H. rhodostomus, C. panda, C. similis, A. panduro, P. innesi, T. maculipinnis, R. octofasciata, D. choprae, S. balteata,  S. ornatus, C. regani, Agamyxis sp, H. Columbianus, C. travancoricus, H. elachys
01-02-2017, 12:48 PM
Miałem w krewetkarium,dość głośne rozwiązanie a akwarium ma być w pokoju w którym śpię.chyba ,że jakieś super silent by zainstalował.

01-02-2017, 13:44 PM
Wiatraki ok. Pomogą, ale to nie chłodziarki. Jak jest gorąco to zimnym nie będą dmuchać.
01-02-2017, 16:37 PM
Wiatraki chłodzą przez parowanie, więc nawet jak będzie gorąco to chłodzić będą. Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
01-02-2017, 18:35 PM
Zawsze trochę chłodniej będzie, zwiększy się tylko częstotliwość załączania się wiatraków (mam termoregulator). Przerabiałem to w zeszłego lato w nieczynnych już krewetkariach.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe