• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [054] Mały, leśny strumień w dorzeczu Rio Paraguay

#21
Kilka ujęć samiczki Apistogramma borelli z narybkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Super, ten drobniutki narybek nie przestaje mnie zadziwiać. Przy takich ujęciach używasz MF?

Okok za muzykę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Filmy ostatnio kręcę tylko iPhone, więc ciężko mówić o jakimkolwiek kombinowaniu z ogniskowaniem optyki poza początkowym ustawieniem przed rozpoczęciem nagrywania. 
Nagrywam na ustawieniu 4K 30kl/s i jakość jest bardzo ok o ile nie próbuję zoomować - wtedy już się sypie (co widać we fragmencie ze zbliżeniem na korzeń z gloniszczem). Smile

Muza standardowa z Youtube - to co wymienione w filmie niestety nie przeszło - poprzez roszczenia do praw autorskich ograniczali wyświetlanie na niektórych urządzeniach, więc olałem. Pierwszy raz aż tak daleko poszli u mnie z ograniczeniami po użyciu jakiejś "niedarmowej" muzy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
AktualkaWink Jeszcze się ten zbiornik musi rozwinąć, ale czas mam do września, więc będzie dobrze. Najważniejsze teraz to znaleźć w PL Aphyocharax paraguayensis lub Aphyocharax rathbuni.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Ludwigia grandiflora to ta z prawej strony? To chyba jakiś akwarystyczny rarytas Wink . Rośnie to?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Kapryśne to zielsko jest. Walczę z nią długo już. Największy problem to przejście z emersa na submersa (to zielsko jest szalenie inwazyjne ale jako roślina błotna, zakazane w UE w handlu z tego tytułu) - gubi wszystkie liście emersyjne i jak nie zdąż się ukorzenić (a słabo jej idzie) to bez nawożenia słupa wody najczęściej pada. Jak już puści liście submersyjne to jakoś idzie, ale wolno. No i tam gdzie były liście emrsyjne zostaje goła łodyga, więc moje sadzonki z tyłu to 15cm gołej łodygi i dopiero potem liście Wink 

Wybitnie zadowolony z niej nie jestem, ale póki nie pada to trzymam, bo się zaparłem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
A. paraguayensis były swego czasu dostępne za grosze, jak był ten mega import do Glasera z Paragwaju bodaj dwa lata wstecz. A teraz to nie wiem... bardzo fajne ryby.

Akwa wygląda na większe, jak to zwykle u Ciebie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Cześć
Fazi- pokaż jakąś aktualkę.
Chce właśnie w szkle 60x35x25 zrobić "coś" dla A. borelli i może Hyphessobrycon amandae.
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Szkiełeczko niestety już nie istnieje. Zmieniałem biuro i aranżacja została zlikwidowana a rybska oddane innym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Łeee ..szkoda.
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości