• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [160l][BW SA] ozdobna herbata

#11
(29-01-2017, 17:43 PM)schmeichel napisał(a):
(29-01-2017, 15:58 PM)Ruki napisał(a): Tropical robi teraz akcję promocyjną i rozdaje próbki SoftLine. Wink

A jak można z niej skorzystać?

ja pogadałem ze sprzedawcą w zoologu Smile powiedziałem że nie kupię drogiego pokarmu dopóki go nie sprawdzę Smile jak już mam wydać kaskę to wolę dołożyć do pewnego NFa. Po krótkim ociąganiu się dostałem 2 małe paczuszki. I moje ryby średnio to lubią :/ Wydaje mi się że sklepy dostają próbki ale karmią nimi ryby w sklepie i nie chcą za bardzo rozdawać, takie odniosłem wrażenie, bo niby nie mieli próbek a wystarczyło szafeczkę otworzyć... szkoda że takie podejście bo przecież karmę i tak trzeba kupić a zdecydowanie fajniej się kupuje ze świadomością że rybom będzie smakować
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Już nie można skorzystać, bo się rozeszły w niecały dzień Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dorzuciłem pand trochę - teraz jest ich 6. Kakadu je trochę podszczypuje - nie wydaje mi się żeby mocno, ale natrętnie i konsekwentnie. Woli je przeganiać po połowie baniaka niż sam coś zjeść. Normalne zachowanie, czy trafił się nieco bardziej zadziorny charakterek? Nie mają teraz tarła ani nic, trochę się boje co później przy tarle może zawojować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kakadu sa raczej zadziorne, skoro kiryski pojawily sie jako ostatnie w akwarium to traktuje je jak intruzow i pewnie bedzie je przeganial ze swojego terytorium. Podczas tarla zostawi im pewnie troche miejsca ale raczej beda terroryzowane, niestety pandy niechetnie przebywaja w srodkowej czesci akwarium jak chociazby pigmeje, ale powinno byc dobrze
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jeśli chodzi o jedzenie to pandy są wszystkożerne jednak najchętniej wciągają żywy, nie tylko z dna ale i z toni Smile
Co do przeganiania to u mnie to też jest dość częste, ale raczej stukanie niż szczypanie Smile
Aktualnie mam młode (kilka dni) + druga z jajami, więc nie ma lekko. Ale to fakt, że Pandy siedzą tylko na dole. Czasami porobią sobie rajdy sufit-podłoga Wink(szczególnie po podmiance, lub po zgaszeniu świateł)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ponad pół roku później - trochę się rozrosło, trochę korzeni domoczyłem, ale jakoś liśćmi dna zasypać nie mam serca. Big Grin
Dokupiłem pandy z innego źródła- okazały się bezproblemowe.
Kakadu poza tarłem też nikomu nie wadzi. Choć przy pierwszym był chyba najagresywniejszy.  

Ciągle marzy mi się jakaś mikroławica na powierzchnię- upchnie się tam z 6-8 pstrążnic? Ewentualnie podajcie proszę jakieś alternatywy.

[Obrazek: BiLJf0c.jpg]

[Obrazek: HSHO0JV.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Pstrążenic lepiej więcej niż mniej. Tafla wygląda spokojnie, więc możnaby je dać( preferują spokojną wodę i "czystą" taflę). Moim zdaniem z 8-12 sztuk, bo przy większej ilości może być ciasnawo.
Tylko upewnij się, że filtracja uciągnie kolejne stado- mało brudzą, ale jednak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości