• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [160l][BW SA] ozdobna herbata

#1
Akwarium 100x40x40, 24*C pH 6,8 Gh 6, Kh 2

obsada: 
1+2 kakadu,
40x neon innesa,
otoski,
1x zbrojnik niebieski,
2x kirysek panda

(pandy coś mi nie podeszły, spróbuje jeszcze z innego źródła dokupić, bo te 2 wyglądają już zdrowo, a jak nie to pomyślę o spiżowych lub sterbach..)


Generalnie kuleje u mnie żywienie.... Prosiłbym tu o wszelakie sugestie. Obecnie stosuję mrożone wodzień, ochotkę, + suche płatki/2x tyg i tabletki dla ryb dennych.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Klimat zajefajny Wink Co to za podłoże?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(29-01-2017, 11:27 AM)Greek napisał(a): ... co to za podłoże?

I skąd je wziąłeś ? 
Akwarium eleganckie Tak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwa super, co do żywenia, to ja mam podobną obsadę:
kakadu, neony (ale simulansy), kirysy panda, otosy.
Karmię:
- żywym (szklarka, tubifex, ochotka)
- mrożonym (szklarka, laskonogi, ochotka, solowiec, dafnia)
- jak mam na obiad rybę to surowej trochę wrzucę

Może raz w tygodniu przyklejam tabletkę na szybę, bo mam wyrzuty serca jeśli chodzi o neony - nie wiem co one jedzą Smile ale od pół roku populacja niezmniejsza się ). Generalnie suchego nie stosuję, bo nikt nie chce jeść.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki Pablito,  a kiryski co Ci najchętniej jedzą? Bo te miały problem żeby zacząć mrożonki (dalej niechętnie) nie wiem na czym je chowali... :/

Podłoże to piach kwarcowy barwiony. Trochę się naszukałem, ale znalazłem w Częstochowie.
podam linka: http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-czarny...40134.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ochotka i rurecznik to nie są dobre pokarmy, zwłaszcza w żywej postaci- są źródłem pasożytów(zwłaszcza rureczniki) oraz metali ciężkich i pochodnych syntetycznych węglowodorów.
Zamiast tego dajcie rybom wazonkowca- bezpieczny, a równie kaloryczny i smaczny pokarm. Wink

Co do ryb niejadków- najlepiej dać im pokarmy sztuczne, które mają mocny rybi aromat. Z wyższej półki będą to pokarmy NatureFood, z niskiej lina SoftLine Tropicala.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki za kolejne sugestie dietetyczne Wink
Niestety w okolicy nie widziałem nic innego niż ochotkę/rurecznik/wodzień...  Ochotkę daję znacznie rzadziej niż wodzień, i tylko z mrożonek, co wnioskuje jest lepszym rozwiązaniem. Popytam jeszcze co tam mrożą w zoologach, mam nadzieje, że znajdę. 

Z suchych zamawiałem ostatnio Tropical Welsi Gran, niby dedykowany pod kiryski.. Wstrzymam się narazie z kolejnymi zakupami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tropical robi teraz akcję promocyjną i rozdaje próbki SoftLine. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(29-01-2017, 15:51 PM)Xiao Lohan napisał(a): Dzięki za kolejne sugestie dietetyczne Wink
Niestety w okolicy nie widziałem nic innego niż ochotkę/rurecznik/wodzień...  Ochotkę daję znacznie rzadziej niż wodzień, i tylko z mrożonek, co wnioskuje jest lepszym rozwiązaniem. Popytam jeszcze co tam mrożą w zoologach, mam nadzieje, że znajdę. 

Z suchych zamawiałem ostatnio Tropical Welsi Gran, niby dedykowany pod kiryski.. Wstrzymam się narazie z kolejnymi zakupami.

Jak mieszkałem w Tychach to duży wybór mrożonek mieli w zoologu na osiedlu K , żywego też było sporo, artemia, wodzień, ochotka i jeszcze coś tam było ale już nie pamiętam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(29-01-2017, 15:58 PM)Ruki napisał(a): Tropical robi teraz akcję promocyjną i rozdaje próbki SoftLine. Wink

A jak można z niej skorzystać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości