• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240][SA] Crenicichla notophtalmus

#11
(25-01-2017, 11:06 AM)piotrK napisał(a): Co do połączenia Gujan i Creni to ja myślę że owroewefi mogą nawet zdominować gatunki z grupy C. regani, skoro one potrafią się dać stłamsić nawet Dicrossusom. A przynajmniej powinien być zachowany jakaś tam równowaga sił.
Nie ma czegoś takiego jak równowaga i notophtalmusy Tongue
Ciężko je rozgryźć. U TomaszaAkwarysty przeganiały "papugi", a u siebie widziałem jak "wymiękały" przed skalarem....
Muszą mieć chyba jakieś duże wahania hormonalne, bo są naprawdę nieprzewidywalne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No niestety, nie wiem co się dzieje z ikrą Creni, bo patrolują one dalej swój teren, ale samica nie siedzi już stale w grotce :/. Za to okazało się, że dobrze trafiłem z Gujankami i odłowiłem parkę- właśnie pływają z młodymi Big Grin. Dzikakuna, mam karmić, chciałbyś dalej gujanki Tongue?
Parki podzielily sobie akwarium idealnie na połowę i nie tłuką się wcale Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(04-02-2017, 17:04 PM)Papja napisał(a):  Dzikakuna, mam karmić, chciałbyś dalej gujanki Tongue?

Dzięki, że o mnie pamiętasz Smile. Na razie podziękuję. Nie miałbym ich gdzie odchować. Jeśli chciałbym je dodać do noto to tylko bardziej wyrośnięte osobniki.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie chce mi się wyciągać filodendrona którego puściłem z akwarium, żeby zdjąć nakrycie, więc nie układałem tych ketapangów Tongue.

Akwarium zarosło i mocno się zaciemniło Smile.


   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
No, ładnie, ale gdzie ryby? Tongue
------------------------------
Jakoś tak wyszło że odpuściłem podmianki chyba ze 3-4 tygodnie i śnice wycofały się zupełnie. Spróbuj sam. Związki azotowe nie powinny Ci skoczyć bo obsada mała i "filodendrondon" zrobi swoje.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W ich tematach, w prezentacjach Tongue. Nie ma co narzekać, taką ładną gujankę masz na pierwszym planie Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Teraz zobaczyłem post po edycji, ja tutaj podmiankę robiłem 2 razy- raz po starcie, drugi raz jakiś czas później- teraz azot cały czas jest zerowy i wody nie podmieniam Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No to śnice powinny rozpoczynać odwrót.
A jakie masz ph?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Skalibruje dzisiaj pH-metr i napiszę Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Doczytałem gdzieś, że ikra nie rozwija się prawidłowo w ph>5,2. Najlepiej jakby było 4,7-5,0. Ja w akwa z roślinami tyle nie zejdęSad Muszę na nowo zestawić parę do kotnika i tam spróbuję jeszcze raz....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości