• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240][SA] Crenicichla notophtalmus

#1
1. Litraż i wymiary akwarium. 240l, 120x40x50cm
2. Oświetlenie. 2x5W gu10 6500k
3. Filtracja. hamburg zasilany Aquael fan-1
4. Inny sprzęt. jakaś grzałka 100W
5. Parametry wody. pH jak mierzyłem ostatnio, to było lekko poniżej 6,0, teraz pewnie kwaśniej, bo wrzuciłem liście i nowe gałęzie. Twardości zerowe.
6. Użyte dekoracje. liście, korzenie, gałęzie, torf.
7. Obsada akwarium. Obecnie 2x Guianacara geayi, 1+1 Crenicichla notophthalmus.
8. Rośliny. Subwassertang, paprotnica, miks mchów, Echinodorus amazonicus, salvinia i rzęsa.

Akwarium głównie dla Creni, na zdjęciu tego nie widać ale po obydwu krańcach akwarium jest zarzucone drobnym drewnem które tworzy pełno kryjówek. Jak znajdę korzenie które będę mógł wrzucić tak, żeby w razie wyciągania nie rozrzucić wszystkiego po akwarium, to na pewno jeszcze wrzucę. Są też tutaj dwie amazonki, które muszą jeszcze wyrosnąć, więc też będzie bardziej zapełnione Big Grin. Akwarium jest bardzo świeże, założone szybkim startem na początku stycznia jakoś. Niestety nie łapało mi całego akwarium w kadr, więc jest trochę ucięte :/.
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
I co że niby na tym świetle ci te mchy i subw... normalnie utrzymują się?
To korzeń czy wierzba?
Ogólnie zajebiście Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To rozgałęzione to wierzba mandżurska. Mchy i subwassertang rosną i to ładnie, reszta też zresztą. Te gu10 mają prawie 500 lumenów Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kurcze, kurcze, baniak rewelacja. Crenicichle nie męczą gujan? Duga sprawa, jak wychodzi trzymanie creni w parach, samica daje radę w te trudne dni? Tongue
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W temacie o Crenicichlach to już prawie epopeję o nich napisałem Big Grin. Docelowo będzie tu 1+2, druga samica obecnie jest odłowiona, bo pierwsza ją zdominowała gdyż szykuje się do tarła.
Gujany, pomimo tego, że od samca Creni mniejsze o dobre 2cm, to dobrzy przeciwnicy dla Creni. Wściekła samica podpływa do gujan i zaczyna kręcić ogonem szykując się do ataku, a te spokojnie się stroszą i zaczynają "rytmicznie" przybliżać się i oddalać w stronę Creni, aż ta się nie znudzi Big Grin. Jak samiec podpływa i zaczyna się stroszyć, to gujanki mu się odwzajemniają i też się wdzięczą. Co prawda, podczas tarła będzie na pewno gorzej, ale ogólnie polecam Smile. Mimo to, pewnie lepsze byłyby owroewefi, bo one są dużo bardziej charakterne.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja podobnie jak Ty uważam, że Guianacara i Cranicichla to dobre połączenie. Miałem takowe i myślę znów żeby do tego wrócić. Tylko trzeba dobrze creni dobrać, co by nie zdominowały gujan.
Co do owroewefi to prawda są zadziory, chyba nawet stergiosi im ustępują Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Baniak super, na pograniczu sztuki i natury Wink Teraz paprotki masz jedną czy dwie gałązki za miesiąc będzie cała powierzchnia. Ale lubię tą roślinę bo daje się łatwo "kontrolować".

Co do połączenia Gujan i Creni to ja myślę że owroewefi mogą nawet zdominować gatunki z grupy C. regani, skoro one potrafią się dać stłamsić nawet Dicrossusom. A przynajmniej powinien być zachowany jakaś tam równowaga sił.

C. compressiceps to co innego, sam wiesz o tym najlepiej ZZ.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z taką wizją, że zarośnie pół powierzchni, właśnie tę paproć wrzuciłem Big Grin.
O łączeniu Creni z owroewefi mówiłem mając na myśli oczywiście notophthalmusy. Do regani IMO geayi nadają się idealnie i w najbliższym czasie będę miał okazję to sprawdzić, więc w razie czego potwierdzę lub zaneguję to stwierdzenie Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja pisałem o grupie regani, do której nalezą również noto. Po prostu już nie raz czytałem że względem innych gatunków to mięczaki Smile Pisał o tym też tutaj Pley. Ale może notophthalmus są bardziej asertywne?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zaspany jestem, przeczytałem jeszcze raz i nie wiem jak mogłem ominąć "z grupy" Big Grin. Myślę, że noto to zupełnie inna para kaloszy, co zresztą potwierdzają też opinie innych ludzi w internecie Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości