• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Karmienie pielęgnic Szmaragdowych i opinie na temat pokarmów

#1
Macie jakieś opinie na temat pokarmu Tropical Flower Horn czy jest to dobry pokarm lepszy np. od Hikari Gold czy dobrze go stosować np. Na zmianę z pokarmami Hikari ktore do tej pory używałem, bo konkretnie chodzi mi o karmienie pielęgnic Szmaragdowych, ale może macie spostrzeżenia z karmieniem innych pielęgnic tym pokarmem Smile??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeden pokarm to niedobra dieta. Mieszaj kilka pokarmów najlepiej różnych firm i dodawaj mrożonki. Te co wymieniłeś mogą być chociaż skłaniam się w stronę hikari. Do dwóch wymienionych dodaj z 3 różne mrożonki i powinno być dobrze.
Warto czasami granulat namaczac w vibowicie bo braki witaminowe mogą często występować przy monotonnej diecie.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ok, jestem świadomy że ryby najlepiej karmić w sposób urozmaicony, tylko do tej pory jakoś kupowałem paczkę Hikari i karmiłem jedynym rodzajem tylko zmieniając rodzaje z kolejna paczka jak jedna mi sie kończyła wiec zmiany były ale rzadko, a teraz postanowiłem juz kupić dwie rożne i znalazłem wlasnie te flower horn ale chciałbym poznać opinie bo w internecie albo nie ma albo nie umiem ich znaleźć Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tropical to tak dwie półki niżej niż Hikari.
Sam Tropical FlowerHorn to pokarm w głównej mierze poprawiający wybarwienie ryb- nadaje się tylko jako pokarm uzupełniający. Dla p. szmaragdowej jest to karma zbyt bogata w białko, zbyt często podając otłuścisz sobie ryby.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czyli co byście polecili dodatkowego do Hikari Gold jesli nie flower horn Wink?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zrób Shrimp-mix Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Hmm shrimp mix brzmi ciekawie tylko czy potrafiłbym to dobrze zrobic i jakie składniki dobrać Wink
A czy te pokarmy ktore wymieniłem niżej byłyby lepsze od tego flower horn, (nie uznajcie ze sie uparłem na tropicala po prostu mam dostęp do zdobycia myśle ze tanio tych pokarmów i chociaż bede wiedział na przyszłość czy sie bawić z nimi czy nie warto kupować Smile ) bo jesli nic z tego to kupie jeszzcze Hikari exel i noże zrobię cos samemu albo kupie mrożonki i juz Wink
A to te pokarmy
Tropical Cichlad:
Herbivore
Omnivore
Carnivore
Spirulina
Arowana - ten myśle ze nie bedzie za dobry bo chyba jest podobny dl flower horn
Red&Green
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pamiętaj, że pokarmy jednej firmy to często nieznaczne różnice składu. Z tego co wymieniłeś możesz dać spirulinę, bo choć szmaragdowe lubią pokarmy zwierzęce, nie zaszkodzi urozmaicenie. A jak nie chcesz robić shrimp mix to poza suchymi podawaj chociaż mrożonki, typu: kryl, lasonogi, kiełż, pokrojone krewetki koktajlowe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tzn. Jesli chodzi oto shrimp mix to nigdy nie miałem styczności z tym i nie wiem czy bym to dobrze zrobił dla nich Big Grin ale mrożonki chyba bedzie mi najłatwiej kupić i podawać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Shrimpmix dla większych pielęgnic(a i nie tylko, bo barwniaki przykładowo też za nim szaleją) to świetna sprawa, sam muszę znów go zrobić Big Grin. Nie ma co tam zepsuć, jeżeli będziesz się trzymał mniej więcej wielkości porcji podanych w przepisach, tak żeby żelatyna ładnie wszystko związała Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości