• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca rhynchitis

#1
Pochwale się moimi ''nowymi'' (bo mam je od końca sierpnia ubiegłego roku ) Smile koparkami Smile . Już dłuższy czas na nie polowałem i teraz je mam . Ryby zakupiłem jako 4-5cm kurduple , teraz największa sztuka ma +10cm także przyrost całkiem , całkiem Smile . Wraz ze wzrostem coraz bardziej uwidacznia się ich charakterystyczna cecha , mianowicie - czerwone ''usta'' .
Jak to satany , bardzo aktywne , wszędzie ich pełno i całkowicie niewybredne jeśli chodzi o pokarm .

A teraz czas na kilka foteczek Wink

   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne ryby, z wiekiem pewnie usta bardziej się wybarwią. Ile sztuk posiadasz?

Ps. Spamuj często Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Coś tam wrzucę co jakiś czas Smile , ryb mam 9 szt .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, fajne rybki Wnorus.. Dobrze, że masz ich aż 9 szt. - Może zaobserwujesz jakieś ciekawe zachowania w grupie ... 
Nie pamiętam teraz , czy tylko samica opiekuję się młodymi czy też samiec jest razem z nią ... Zobaczymy.
Powodzenia w hodowli !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pomijając czerwoną "szminkę" to mają też wyjątkowo dużą głowę, nawet jak na ziemiojady.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Widziałem na żywo i powiem że są piękne. Fajnie śmigają po wnorusowym akwariumSmile.
Mają też same pionowe pasy bez tego charakterystycznego Ygreka.
Czekam na spam bo bardzo lubię ten gatunek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ryby cały czas pływają u mnie , jedzą , sra... i tyle Smile. Nie zaobserwowałem żadnych zalotów , pewnie jeszcze za młode , poczekam Smile .

Kilka nędznych zdjęć bo ryby płochliwe i na tyle mi wystarczyło cierpliwości Big Grin

   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie wykopały nurzańca ?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jedynie trochę podkopują , ten nurzaniec jest mega mocno ukorzeniony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wnorus jak je odróżnić od jurupari ? Mam stadko jurupari WF a sa bardzo podobne jak nie identyczne z twoimi.U mnie najwieksze sztuki dobijaja do 13 cm.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości