• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca rhynchitis

#11
Jurki nie mają takich ust jak po botoksie Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pokaż swoje jurki to będziemy porównywać Smile . Te zdjęcia jak widać są bardzo słabe i tak też odwzorowują te ryby .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Witam, dobrze że dajesz aktualkę ..
Powtórzę pytanko Senseja - jak do chole...udało się Tobie utrzymać tego nurzańca .... Podoba mi się ten wystrój! ..Smile

Co do różnic z S.jurupari, to jeżeli faktycznie nie mają one żadnych plam na policzkach, to przy Wnorusowych S.rhynchitis  pysk jest bardziej wydłużony ( prawie jak Retroculus..Smile ) niz u podobnej wielkością S.jurupari ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Marcin , u mnie warstwa piachu gdzie wsadzony jest nurzaniec może przekraczać  nawet 10cm Wink . Jak go sadziłem to ryby były jeszcze młodziutkie i tak mocno nie kopały a ten się zdążył porządnie ukorzenić. Do tego na początku podsypywałem je grubszym żwirem , którego teraz nie widać .
Co do satanów to kiedyś u PiotrK przeglądałem jakąś książkę o eartheaters i tam wariacji "jurupari" była mnogość , stąd wcale się nie dziwię , że w młodym wieku może być widać duże podobieństwo do red lipsów .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jak to gatunek o ogromnym zakresie występowania - odmian jest sporo ale różnice między nimi wahają się od znaczących po takie, gdzie nawet wytrawni spece potrafią się pomylić Smile Przydałaby się jakaś świeża publikacja o ziemkach Sad
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie wiem czy to kewstia foto czy czegoś innego, ale moje satanoperca rhynchitis (Red lips) wyglądają zupełnie inaczej....

Moje choćby mają dwie kropki na nasadzie płetwy ogonowej.

http://akwapasja.pl/p/oferta/cichlidae/S...itis%20/42
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wink 
Krótki filmik z życia red lipsów  Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Super dziobaki z nich Smile Czy intensywność zabarwienia "szminki" słabnie z wiekiem czy zależy od nastroju?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wbrew pozorom to jeszcze młode ryby , mają ok 2.5 roku . "Szminka" cały czas robi się intensywniejsza , zobaczymy z czasem Wink .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No tak, jak na szatany to 2,5 roku to jeszcze nastolatki Big Grin Ciekawe jak będzie podczas tarła.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości