• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aequidens sp. "Jenaro Herrera"

#61
Dla przypomnienia tematu tych pięknych ryb. Film nagrany w czasie naszej wyprawy w 2017r w Peru.

Piękna samica z narybkiem.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
No wreszcie dałeś na jutuba! Uwielbiam ten filmik Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
(06-01-2020, 19:00 PM)piotrK napisał(a): No wreszcie dałeś na jutuba! Uwielbiam ten filmik Smile

Też go lubię. W zasadzie najlepszy film jaki mi się tam udało nagrać. A przypomniało mi się o nim, bo znów gdzieś w głowie marzą mi się one w akwarium. Tylko jak już zejdę z chmur, to wydaje mi się że rosną za duże.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Jestem pod wrażeniem.  Super. A to co mnie najbardziej cieszy ..... to to że są jeszcze miejsca i zwierzęta które nie zaznały bezpośrednio krzywdy z naszych rąk i nie uciekają na widok człowieka i jego techniki.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Właśnie zastanawiałem się jak to kręciliście? cały aparat pod wodę tylko wtedy skąd wiesz gdzie jest ryba itp?
Czy może nurkowanko było? Opiszesz to?
Jakość super jak na polowe warunki
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(08-01-2020, 14:54 PM)Sloma napisał(a): Właśnie zastanawiałem się jak to kręciliście? cały aparat pod wodę tylko wtedy skąd wiesz gdzie jest ryba itp?
Czy może nurkowanko było? Opiszesz to?
Jakość super jak na polowe warunki

Hehehe No właśnie na moich filmach widać ten haos kręcenia, dlatego że aparat na sticku i pod wode. Kupę filmów bez ryb, bez tego co chciało się nagrać. Była to dla mnie nauka, pod koniec wyprawy już filmy były lepsze. Ani razu nie nurkowalem aby coś nagrać. W głównym nurcie Tahuayo czy Blanko nie było szans za słaba widoczność. W tych mniejszych strumieniach niby płytko ale jak wlazłeś to zapadałeś się po kolana i wszystko się unosiło, przez to nic nie było widać. Ten film taki dobry bo byłem po ataku os, zaraz obok wdepłem w gniazdo Big Grin
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Idealnie by było mieć kabelek podpięty do aparatu, i po sticku do np. smartfona i widzieć online co się nagrywa Smile
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Tak to byłoby dobre, jeszcze tam wrócę już lepiej przygotowany Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości