• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aequidens sp. "Jenaro Herrera"

#51
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ViqzHV26NBM&feature=youtube_gdata_player [/video]N

Niestety tylko dwie sztuki mi sie trafily 2 mies. temu,, za 2 tyg. maja przyjechac kolejne 3 na filmie jest obecne zachowanie rybek teraz pytanie do wlascicieli tych potworkow, czy to zachowanie to samiec zalecajacy sie do samicy czy raczej pokazanie drugiej patrz jaki jestem piekny :-) (tworzenie hierarchi itp.) Rzadko goni druga caly czas oplywa itp.,,, nie wiem teraz czy zamawiac kolejne czy narazie zostawic ta 2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Czy ktoś posiada te ryby i może podzielić się doświadczeniami?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Trafiły do Ciebie Zosiek Big Grin?

Ostatnio widziałem młode A. diadema- i nawet na nie chętkę miałem. A co dopiero na jenaro Smile. Czekam na młode Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Nie, nie mam tych ryb Tongue ale oglądałem sobie zdjęcia i filmy z Peru i zainteresowały mnie znów. Chciałbym chyba zrobić akwarium z miejsca w którym byłem, a te ryby są piękne.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Miałem chwilę do czasu jak dorosły samiec zaczął systematycznie na moich oczach posilać się crenicichlami compresiceps. Do towarzystwa miał dwie nowe sztuki takie 9cm nie wiem jakiej płci, jedną zjadł do połowy drugą odlowilem do innego zbiornika. Później wstawię foty tego bardzo pięknego diabła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Tak też przypuszczam że do aniołków to one nie należą. Dorosły samiec jakiej był wielkości?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
18cm dokładnie    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Pięknie wygląda. A jak z agresją do ryb w podobnym rozmiarze?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Niestety niewiem, miałem je bardzo krótko. Fota wyżej zrobiona jeszcze w akwarium sąsiada od którego ryba trafiła do mnie. U niego pływały z dorosłymi Geophagusami Winemilleri takimi byczkami po 25cm i tam agresywne nie były. U mnie do retroculusow sie też nie sadzily ale retro też sporo większe. Ten duży samiec natomiast do tych młodszych sztuk był bardzo agresywny nie wiem może to też były samce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Witam
Przeglądając ten post zainteresowałem się zakupem tych rybek. Jak one się zachowuja w baniaku z roślinami? Mam 450l akwarium gęsto zarośnięte i mloda 20cm Arowane azjatycka. Szukam Większych ryb które dały by radę w takim zbiorniku i te naprawdę mi się spodobaly
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości