• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aequidens sp. "Jenaro Herrera"

#41
Akary się wytarły, niestety, zżarły ikrę (akarowate często tak mają - metae piąty raz pożarły swoją ikrę, za każdym razem robią to późniejWink).


Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
W tak skromnym naturalnym świetle pięknie się prezentują.

(22-03-2012, 09:07 AM)dator napisał(a): metae piąty raz pożarły swoją ikrę, za każdym razem robią to późniejWink).

To może już niebawem nie zdążą jej zjeść na czas Smile Trzeba mieć cierpliwość przy niektórych gatunkach, ale to tym lepiej, że nie wszystko przychodzi tak hop siup Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Myślę, że ze stada dobierze się jeszcze jedna para (jest jedna panna na wydaniu i trzech absztyfikantów), więc okaże się, czy to przypadłość gatunkowaWink.
Tak bardziej poważnie, para popełniła kilka "błędów młodości". Miała do dyspozycji zbiornik o długości 180 cm z dwoma wielgachnymi kamieniami. Najpierw w rogu wykopała dołekHuh, a potem zdecydowała się na tylną szybęHuh. Wina była także po mojej stronie. Kiedy w baniaku pływało sześć sztuk, to para ostro pacyfikowała resztę. Kiedy ostała się sama, stała się płochliwa. Gdyby zbiornik był zarzucony konarami, mogłoby być inaczej (pracujemy już nad tymBig Grin).
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Wpuśc im parę ryb które nie zeżrą im młodych, a które same nie zostaną pożarte - wtedy para na pewno nie będzie płochliwa. Tak nawiasem to inne akary na pewno umacniały więź tej parki, może nie trzeba było ich wszystkich wyławiać? No chyba, że miały ciężko.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Kilka nowych zdjęć Smile
[Obrazek: dscn7572.jpg]
[Obrazek: dscn7571k.jpg]
[Obrazek: dscn7573s.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Ostatnie zdjęcie - super! Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Być może i odgrzewam przysłowiowy "stary kotlet", ale minął rok, cudowny okres na poczynienie wielu obserwacji tych niezwykłych ryb.
Co u ryb? Jak duże urosły od ostatniej chwili? Jak przeszły tarła? Ile młodych udało się odchować? Jeżeli jeszcze cieszą oko Właścicieli oczywiście.

pozdrawiam
M
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Odgrzewany kotlet smakuje najlepiej...
Twierdzenie o umacnianiu więzi jest jak najbardziej na miejscu.. Moje A. pulcher składały ikrę co tydzień do momentu aż nie zabrałem im ze zbiornika 3 pozostałych. I nie miało na to żadnego wpływu to że były też tam i inne ryby.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
(03-03-2013, 17:07 PM)soltarus napisał(a): Odgrzewany kotlet smakuje najlepiej...

To się różnie traktuje jednak jak pokazuje rzeczywistość. A. jenaro to nadal dość rzadkie ryby w Polsce i tak uzupełniam informacje .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
(03-03-2013, 17:28 PM)Marcin napisał(a):
(03-03-2013, 17:07 PM)soltarus napisał(a): Odgrzewany kotlet smakuje najlepiej...

To się różnie traktuje jednak jak pokazuje rzeczywistość. A. jenaro to nadal dość rzadkie ryby w Polsce i tak uzupełniam informacje .

Się nie przejmuj. U nas nikt nie urywa głowy za to że ktoś znalazł coś ciekawego w historii forum i chcę się czegoś dowiedzieć więcej. Forum ma służyć ludziom, a nie być ozdobą i areną dla "hejterów". Ty odgrzałeś, a ja pomimo że spędzam tu sporo czasu nie widziałem wcześniej wpisu który skomentowałem. Czytasz i dostajesz olśnienia (tak jak ja teraz) że coś co zrobiłeś było błędem. I właśnie tak to ma się napędzać.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości