• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis drachenfelsi (Wouri)

#11
Zrobię Wink
Łukasz, dasz radę coś wykombinować, wierzę w Ciebie Wink
Jeszcze jakby Pietrek się wypowiedział, jeśli bedzie miał takie podejście jak Ty, to nie bede Was męczył.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Niestety nie dam rady nic wykombinować. :-( Jestem pod kreską. :-(
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kuba chętnie, ale nie teraz. Zaczynają mnie powoli męczyć ryby z Ameryki południowej, więc prędze czy później co innego zamieszka w moich baniakach. Gdzie indziej altifronsy bzkają się jak króliki w kranówie - u mnie nie. Gdzie indziej D. maculatus rozmnaża się w pH 7, u mnie nie. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ło matko, no dobra ogarnajcie się, bo jak już wspomniałem trochę by zagęścił atmosferę bo nudno na tym świecie Wink
Mam już trzy ameryki teraz, ale chętne zrobił bym z jednej afrykę Wink
Was z tego co kojarzę też ciągnie w tym kierunku Wink
Ale pomysł na pewno musi być prędzej czy później wykonany, bo jest dobry Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ostatnio w związku z tym, że planowalem na regał dać jakieś ciekawe akwa, to oczywiście nie obyło się bez myśli o Afryce zachodniej.

Zbiornik o podstawie dna 80x35/40 byłby wystarczający dla parki ?

Piotrek wspominał, że ubogo z nimi- czy to znaczy, że aktualnie załatwienie dzikusów graniczy z cudem?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Szukaj przez Arsika w Niemczech(nasze przepadły) albo czekaj na to co Daniel ściągnie. Smile
Ja dd dziś mam P. roloffi i nie wiem czy ich bym nie polecił Ci. Maleństwa. Smile Mój podrośnięty narybek humilisów jest ich wielkości. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(15-01-2012, 00:23 AM)Ruki napisał(a): Szukaj przez Arsika w Niemczech(nasze przepadły) albo czekaj na to co Daniel ściągnie. Smile
Ja dd dziś mam P. roloffi i nie wiem czy ich bym nie polecił Ci. Maleństwa. Smile Mój podrośnięty narybek humilisów jest ich wielkości. Smile

Hej,

samiczki nie rosna duzo wieksze niz ta co Ci wyslalem ale samca mam jednego 3 razy wiekszego. Sklepal nawet rubrolabiatusy. Nie jestem w sumie pewien czy to bankowo roloffi jest, ten duzy. Ale widac juz, ze stary jest. Ma blizn pelno Smile, taki doswiadczony dziadek - nie daje se w kasze dmuchac.

Kamerun powinien byc na sprzedaz za okolo miesiac, poltora jezeli w Pulawach nic mi w rybach nie znajda Smile.

Moim faworytem jest P. pulcher ndonga.
Bedzie tez P. taeniatus lobe i nyete. Nyete z tego co widzialem to taka delikatniejsza wersja Wouri. No i jeszcze ma przyleciec po kilka sztuk z innych lokalizacji ale to dokladnie bede wiedzial, ktore jak dostane fakture do reki Smile.

Poza tym prawdziwy ananasek, jezeli uda sie odlowic (a mam nadzieje, mocna, ze sie uda) - Heterochromis multidens, Sangha river. Z tego co wiem to wiekszosc Heterochromisow na runku przylatuje z Kongo - wiec to bedzie naprawde cos.

Trzy najbarwniejsze formy procatopusow.

Microsynodontis batesi, chologlanis Smile

No i pardalis - wzdycham do niego od jakis 10 lat Smile. No i prawdziwy bichir bichir z Chadu... itd itp... - generalnie ten import zapowiada sie naprawde dobrze i bedzie z czego wybierac. No i ceny nizsze niz z Gwinei. Generalnie spokojnie bedzie mozna urzadzic kazdej wielkosi akwa biotopowe z wodami kamerunskimi z tym co przyleci Smile.

Dzizus... jak teraz sobie policzylem to przydaloby mi sie jakies nastepne 6 rak Big Grin na rozpakowywanie.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Obstawiam, ze ten 3x większy to pewnie coś innego. Roloffi aż tak wielkie nie rosną. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wyglada jak taki troche wyplowialy roloffi. Wrzucisz jakies zdjecia jak sie nieco zaaklimatyzuja?
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Oczywiście, na razie jest pełna komandoska. Smile Jutro im wrzucę liści. Smile

Problem mam z humilisami i chyba połączę je dopiero po postawieniu tego zbiornika 100(120)x50. Samiec chciał atakować samice już przez worek. O maj gat
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości