• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przedzielenie akwarium dla narybku

#21
Ja się dopiero uczę. 
Nie wiem co lepiej dla rybek. Na mój rozum w pierwszych kilku dniach, zaznaczam,  nie będą tak mieszkać w nieskończoność, wydawało mi się, że dla ich bezpieczeństwa lepiej oddzielić od siebie. Niech nabiorą sił. Mieczyki i zbrojniki wykluły się wczoraj. Szczególnie u zbrojników wyraźnie widać żółtko. Jest większe od nich i z tego powodu mają problem z poruszaniem się. Dlatego póki nie staną się bardziej ruchliwe, postanowiłem oddzielić je od reszty narybku. Ja nie mam w sumie żadnego doświadczenia i wiem tyle co wyczytałem w internecie i co mi zdrowy rozsądek podpowiada.
Dlatego też napisałem, proszę o komentarze jeśli gdzieś popełniam błędy. W tym wypadku moim zdaniem tego nie zrobiłem. Zdaje sobie sprawę, że te ryby mogą żyć wspólnie i nie ma z tym problemu, jednakże te pierwsze kilka dni mogą pobyć bezpiecznie same, prawda?
Tymbardziej, że to mój pierwszy narybku. Może człowiek trochę nad opiekuńczy jest.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Prosisz o poradę, udzieliłem jej. Prosisz o komentarz, wytykam błędy.
Siatka między zbrojnikami a mieczykami jest zbędna, nie zrobią sobie krzywdy. Z resztą glonojady odchowałyby się w ogólnym akwarium. Samiec ładnie opiekuje się młodymi, które rozpływają się po wchłonięciu żółtka.
Ikra skalarów jeszcze jest? Nie napisałeś jakie masz parametry wody.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Tym razem zostawiona pod opieką rodziców trzyma się ładnie. Spełniało w ciągu 48h tylko kilka jajek.  Co do parametrów podam jak wrócę z pracy. 
OK dzięki za radę. Usunę tą przegródę. 
A co po wykluciu skalarów? Mogą żyć wspólnie z pozostałym narybkiem czy lepiej na jakiś czas oddzielić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(06-11-2017, 12:43 PM)saallter napisał(a): Tym razem zostawiona pod opieką rodziców trzyma się ładnie. Spełniało w ciągu 48h tylko kilka jajek.  Co do parametrów podam jak wrócę z pracy. 
OK dzięki za radę. Usunę tą przegródę. 
A co po wykluciu skalarów? Mogą żyć wspólnie z pozostałym narybkiem czy lepiej na jakiś czas oddzielić?
Jak sie wyklują to pomyślisz co wtedy. Ale większość z nas preferuje aby młode zostały pod opieką rodziców.
Napisz prosze ile masz tych skalarów i w jakim akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
W tej chwili wygląda to dokładnie w ten sposób.
[Obrazek: MAwkI2W.jpg]
Ikrę widać na filtrze w prawym rogu. Akwarium ma 200l dla skalarów zostawiłem,  jak widać,  około 1/3 miejsca. Mniejsze ma tylko 60l. Z tym,  że jak już wiadomo mam tam narybek,  o którym pisałem wcześniej. Co radzisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jak widać na załączonym obrazku trochę pracy cie czeka. Tylko proszę nie zrażaj sie od razu ale wysłuchaj i przemyśl nasze wypowiedzi.
akwarium miałem podobne jak zaczynałem Smile
Ale ...
Kamienie które masz raczej wodzie nie pomagają , sztuczna ameba raczej też , tam chyba jeszcze kilka sztucznych roślinek jest prawda?
Jeżeli chcesz aby rybom było dobrze to poczytaj o warunkach jakie rybom najlepiej zorganizować , jaką dietę wodę , ryby dużo lepiej by sie czuły jakby to akwarium miały w całości dla siebie. Jakbyś dodał kilka korzeni może i by skalary tam ikre uchowały. Zbrojniki z pewnością miały by gdzie odchować młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dla zbrojnika kup grotę lub zrób samemu. Wtedy samiec sam upilnuje ikry. A małe zbrojniki wyjdą dopiero jak zresorbują zapasy z woreczka. U mnie nawet w ogólnym nie ma z tym problemu. Małe zabieram dopiero jak zaczynają zmieniać kolor na brąz.

A co do skalarów. Rodzice lubią je chować w korzeniach roślin pływających póki nie zaczną pływać.

Wogóle przydałoby się więcej roślin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(06-11-2017, 13:00 PM)saallter napisał(a): Akwarium ma 200l dla skalarów zostawiłem,  jak widać,  około 1/3 miejsca. Mniejsze ma tylko 60l. Z tym,  że jak już wiadomo mam tam narybek,  o którym pisałem wcześniej. Co radzisz?

Jeśli młode skalary się wyklują, w co wybacz - nie wierzę, przeżuć rodziców za siatkę do pozostałych ryb. Młodych skalarów nie przenoś do tego "kotnika".
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nie no ok. Nie zarażam się. Jest ok, im więcej na mnie nakrzyczycie tym lepiej dla moich rybek. W takim mniej więcej stanie to akwarium zakupiłem. 
To nawet nie są prawdziwe kamienie, tylko sztuczne z twardej gumy. Są tylko dwie żywe roślinki, reszta plastik. Wezmę sobie wasze rady do serca. Poczytam jeszcze więcej.
Przyznam, że jeśli chodzi o wnętrze, to myślałem że skoro rybki chcą się rozmnażać znaczy, że jest im dobrze. Moje filtry są dość mocne i fajnie napowietrzają i wprowadzają wodę w ruch, dlatego myślałem,  że brak żywych roślinek nie ma w takiego znaczenia.
Ja sobie poczytam to o czym mówiłeś i pewnie założę gdzieś nowy post żeby tu spamu nie robić. Bo odbigliśmy dość daleko od tematu i zaraz ktoś będzie krzyczał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Zadam jeszcze jedno pytanie. Mam w zbiorniku łącznie 4 skalary, parkę która złożyła ikrę i jeszcze dwie mniejsze samice, czytałem, że cztery mogą żyć w zgodzie w akwarium 200l.
Chociaż moim zdaniem te dwie samice zostały zepchnięte na margines. Na moje oko nie są szczęśliwe w moim zbiorniku i zastanawiam się czy nie lepiej poszukać im nowego domu. Albo zamienić jedną samice na samca i stworzyć dwie parki czy będą się tłukły? Gdzieś czytałem,  że na parkę wystarczy połowa wielkości mojego akwarium. Co poradzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości