• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przedzielenie akwarium dla narybku

#1
Information 
Drodzy koledzy i koleżanki jako że w zimie moje apiściaki prawie wszystkie wyprowadziły młode , chciałbym przynajmniej dwa gatunki odchować. 
Niestety na chwile obecną w fishroomie stoi już dziesięć baniaków i nie chciał bym na razie zwiększać ich liczby wiec wpadłem na pomysł.

Otóż w wolnym akwarium 50x50x30 [75litrów] chciałbym odchować te dwa gatunki.  Ale żeby nie pomieszać ich nawzajem chciałbym aby baniak był czymś przedzielony. Ale przedzielony tak aby wode nadal filtrował jeden filter oraz żeby grzała jedna grzałka. No i oczywiście aby ryby się nie wymieszały. 
Ktoś próbował coś takiego? co by tu się zdało ? Plexi? Siatka ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może sprawdziłaby się siatka aluminiowa do uli o oczkach 1,2x1,2 mm - jest cieniutka, zwija się w rulon. Ładnie oprawić w ramkę z pcv. Przepływ wody zachowany tylko czy narybek się nie przeciśnie? 
A myślałeś po prostu o gąbce, np 3 cm jak do hamburga i filtr wewnętrzny blisko niej ze skierowaniem strumienia wody na drugą stronę żeby wymusić cyrkulację?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Moskitiera! Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przedzielić gąbką może, w ten sposób :>?

Gąbka na środku akwarium, jeden komin przelewający wodę w jedną stronę, drugi w drugą. Na obydwu kominach na wlocie gąbka. Coś takiego jak na rysunku, akwarium czarne, kominy szare, gąbka niebieska. Nie mam talentu do rysowania niestety Tongue.

.png   xD.png (Rozmiar: 2.51 KB / Pobrań: 156)

W jednym momencie załatwiamy i dzielenie akwarium i filtrację Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
pończocha w ramkę. Tylko czy filtracja mechaniczna będzie działać przy takim podziale?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
http://www.swisstropicals.com/wp_site/wp...ivider.jpg

A może po prostu coś takiego? Wtedy głowica po jednej str gąbki a jej wylot z drugiej str gąbki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Moim zdaniem gąbka odpada. Kiedyś tą gąbkę będzie trzeba wyczyścić i wyjąć z akwarium. Ja przedzielałem pleksą, szybą lub spienionym pcv z wywierconym otworem o srednicy 5cm i zaklejonym siatką aby woda mogła swobodnie przepływać. Narybek jest tak mały że przedostaje się każdą możliwą szparą dlatego na dwa boki i dół pleksy przyklejam silikonem paski gąbki aby zatkać wszystkie dziury. Głowicę umieszczam w jednej komorze a wylot w drugiej, woda swobodnie przepływa przez otwór zaklejony siatką. Przegrodę docinam o 5-7mm mniejszą niż szer akwarium i po wklejeniu pasków gąbki idealnie pasuje na ciasno. Jeżeli chcesz to możesz kupić takie coś http://erybka.pl/product-pol-1221-Aqua-M...vider.html Nie wiem czy to co napisałem jest dość jasne bo ciężko to opisać dokładnie, trzeba w realu to zobaczyć. Kiedyś akwarium 80x25x25 przedzielałem na 8 części i do każdej komory wpuszczałem inkubującą samicę pyszczaka aby spokojnie donosiła i wypuściła młode, u mnie taki system się doskonale sprawdził.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No własnie pomysł z gąbką to kiepska sprawa. Dlatego że jak pisze aquafan podczas czyszczenia może być lipa a po drugie watpie aby na odległości 50cm i wysokości 30cm bedzie ona w stanie stabilnie sie trzymać. 
Pomysł z plexi dość fajny ale troche kombinacji. 
Siatki aluminiowej wolałbym nie dawać do wody. 
Drogie te uchwyty do szyby Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dlatego najlepiej ze spienionego pcv o grubości 3-4mm. Wszystko fajnie nożykiem do tapet dotniesz, potem silikonem podoklejasz siatkę i gąbkę i gotowe. Trochę roboty jest ale warto, jak się przyłożysz to długo posłuży
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(18-01-2017, 19:28 PM)Ruki napisał(a): Moskitiera! Wink
Chyba na roztoczaWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości