• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Co to może byc?

#1
Witam mój barwniak szmaragdowy od paru dni się dziwnie zachowywał chował się nie jadł, ocierał się o przedmioty i cały czas dyszał. Dzisiaj rano pojawiła się jakaś narośl na pysku. Nie wiem co to może być i czym to leczyć.
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wygląda na to, że nabawiła się bloatu. Nie dajesz zbyt dużo mięsnego żarcia?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chyba nie staram się max 2 razy tygodniowo. A tak to suchy i Shrimp-mix. Można coś na to  zaradzić? Wydaje mi się jak by jej brzuch napuchł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Właśnie, ten napuchnięty brzuch to bloat.

Raczej w takim stanie ciężko będzie rybie pomóc. O leczeniu bloatu masz kilka wątków na forum.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
a ta narośl na pysku to też bloat?
mam podobnie u jednej z samic kakadu, ale tutaj to tylko mięcho jest w diecie (żywy + mrożony)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Barwniak dalej żyje ta narośl mu się powiększyła, a końcówki zrobiły się jakieś czarne. Nie wiem czy zostawić go w akwarium ogólnym czy go przenieść?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No niestety barwniak padł. Teraz poszukuje samca Pelvicachromis taeniatus nigeria red.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Takie opuchlizny to dosyć częsta przypadłość przy bloacie.

Pablito, wszelakie "bezobjawowe" guzy, narośle i czyraki nigdy nie wróżą zbyt dobrze.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-01-2017, 13:26 PM)Ruki napisał(a): Takie opuchlizny to dosyć częsta przypadłość przy bloacie.

Pablito, wszelakie "bezobjawowe" guzy, narośle i czyraki nigdy nie wróżą zbyt dobrze.
jak uda mi się strzelić fotę założę osobny wątek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zeby nie zakladac nowego tematu podepne sie tutaj



Pojemność zbiornika- ...112 litrow
Wymiary zbiornika- ....80x35x40
Jak długo zbiornik funkcjonuje-....ponad rok
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)-...fluval 204 z gabka na wlocie (zewnetrzny) i jakis chinczyk wewnetrzny
Obsada-... nematobrycon palmeri (tetra cesarska) 7 szt, hemigrammus rhodostomus 8 szt, apistogramma baenschi 1 samiec
Parametry wody:
ph-...6
KH-...2-3
GH-...2-3
NO2-...0
NO3-...10
Częstotliwość i wielkość podmian wody-...co 7 - 10 dni 20 litrow(18 litrow czyste RO + 2 litry kran, co druga podmiana czyste RO)
Jak przyrządzasz wodę do podmian-...jak wyzej
Czym ryby są karmione oraz jak często-...karmienie 2 razy dziennie - 1. mrozonka lub zywe (wodzien, wazonkowiec, solowiec) 2. suchy platkowany OSI chichlid i spirulina i jakas pasza tropical 3 razy w tygodniu, niedziela - glodowka
Objawy chorej ryby-...cos jakby pecherze na pletwach piersiowych i nasady ogona oraz gorna warga
Czy ryby były ostatnio leczone-...nie
Czy do zbiornika doszły ostatnio jakieś nowe ryby-... nie

Od wczoraj objawy "urosly" i dotycza tylko jednego samca tetry, ktory od ponad tygodnia stal sie jakby bardziej agresywny wzgledem drugiego samca a takze i samic. Generalnie zachowuje sie jakby mial ADHD - plywa jakby skokami bez celu po akwarium, a kiedy tego nie robi adoruje jedna samice. Pokarm przyjmuje normalnie i zazwyczaj jest pierwszy jak tylko podniose klapke do karmienia. Od ponad miesiaca mam dosc duzy atak glonow wiec podmianki byly robione co 5 - 7 dni po 20 litrow


Zdjecia bardzo kiepskie bo robione na szybko telefonem

   

   

   
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości