• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda demineralizowana.

#31
(04-03-2017, 10:24 AM)Greek napisał(a): To ciekawe, że pH w ROwiance jest wciąż tak niskie, mimo tego KH Mysl  Może nie jest tak źle, tylko jednak testy. A w baniaku ile % jest RO i jakie jest KH?

W baniaku dopiero zacząłem obniżać wartosci więc są one takie jak i na kranówce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dziś przetestowałem kolejną wodę demineralizowaną z Auchana. Cena ok 4 zł za 5 litrów. Producent inter-Jack. Wyniki testów: ph 7.5 / gh-0/ kh-4. I co powiecie?:-) Jak dla mnie to porównując ją z polarisem z carrefoura wypada słabo:-(Parametry gorsze i cena. Myślałem,że za tà cenę jej jakość będzie  lepsza.W moim zoologu wodę ro mają po 0,40 gr/l.Trzeba będzie ją sprawdzić:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wychodzi na to że w tym Auchanie zamawiają wodę u jakichś oszustów Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ja tam jak kupowalem wode demineralizowaną tą najtańsza z "kciukiem" to ph było 6-6.5 nie pamiętam dokładnie a kosztuje 2.50zł za 5l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(13-03-2017, 23:35 PM)Rademenes napisał(a): Ja tam jak kupowalem wode demineralizowaną tą najtańsza z "kciukiem" to ph było 6-6.5 nie pamiętam dokładnie a kosztuje 2.50zł za 5l

Zgadza się. Opisałem ją w pierwszym poście tego wątku:-)Faktycznie ma ph ok 6 natomiast gh-12:-(
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Tanio ideału się nie kupi niestety a badałeś RO z naszego kakadu jaką mają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Właśnie muszę tam kupić i sprawdzić:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(12-03-2017, 23:43 PM)schmeichel napisał(a): Dziś przetestowałem kolejną wodę demineralizowaną z Auchana. Cena ok 4 zł za 5 litrów. Producent inter-Jack. Wyniki testów: ph 7.5 / gh-0/ kh-4. I co powiecie?:-)

powiemy, że musisz sprawdzić te testy .. albo robisz niepoprawnie pomiar.
Dzisiaj kupiłem z Aucham wodę RO /taka z rączką za 2zgroszami/5L i ma przewodność 4uS ( u mnie w nowym RO jest od 6-8 uS)- tak że za chiny nie ma tych twardości co podałaś.
Sprawdziłem (testy sery) dla spokoju sumienia - bez przebarwień po 1 kropli - znaczy TWW=0, TWO=0
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Novi ma rację bo też sprawdzałem ta wodę jakiś czas temu. Testy JBL.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
W takim razie jak Panowie wytłumaczycie mi wyniki moich testów na innych wodach?Raz test robię prawidłowo a innym razem błędnie??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości