• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda demineralizowana.

#11
(10-01-2017, 14:54 PM)kukula napisał(a): Odczyty pokazuje prawidłowo.

Jak zweryfikowałeś pomiary z tego urządzenia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tak jak to robią krewetkomaniacy Smile Poza tym nie jestem pierwszy i jedyny który ma taki konduktometr. Zresztą wystarczy sprawdzić wodę RO jaką ma przewodność. Te z allegro to są w większości takie same urządzenia jak te co sprzedają na aliexpress. Nie wierzysz lub masz obawy i itp. kup na allegro ja podałem tańszą alternatywę może komuś pomogę. Rokminiać tego mi się nie chce

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(09-01-2017, 19:17 PM)schmeichel napisał(a): ph poniżej 6, gh-0, kh-12. Czy to dobre wyniki (kh)?

kh (twardość węglanowa) nie może być wyższa niż gh (twardość ogólna), bo zwyczajnie jest jej składową. WNIOSEK: testy do bani
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(10-01-2017, 19:06 PM)s050197 napisał(a):
(09-01-2017, 19:17 PM)schmeichel napisał(a): ph poniżej 6, gh-0, kh-12. Czy to dobre wyniki (kh)?

kh (twardość węglanowa) nie może być wyższa niż gh (twardość ogólna), bo zwyczajnie jest jej składową. WNIOSEK: testy do bani
To dlaczego gdy robię testy na innej wodzie parametry są już prawidłowe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(10-01-2017, 13:21 PM)schmeichel napisał(a): Niestety  mam tylko testy zooleka. Wodę kupiłem w Auchanie. Co do błeďu pomiary to skąd on miałby wynikać? Badam wodę w moich akwariach i tą z filtra RO i tak Kh,Gh mają zdrowe twardości.Zastanawiam się nad zakupem sprzętu do pomiaru parametrów. Czy zwykły konduktometr z allegro za 65 zł zastąpi mi te testy i będzie wiarodajny czy lepiej kupić coś lepszego?
Nawet za 30zł z allegro, a lepiej tak jak Kolega wyżej proponuje z PRC, bo to jest to samo Smile Jak już dajemy zarabiać Kitajcom to lepiej bezpośrednio Tongue

Co do pomiarów to nie mam pomysłu z czego mogłoby to wynikać jeśli nie z jakiegoś zanieczyszczenia próbki/strzykawki, ewentualnie błędnego odczytania barw np. w sztucznym świetle. Bo jeżeli na RO wychodzą normalne wyniki (rozumiem przez to, że KH=0, GH=0 - czy takie masz wyniki RO?) to testy trefne nie są.
Szkopuł w przypadku takiego wyniku polega na tym, że zerowa twardość i wysoka zasadowość wody to typowe wartości w przypadku podziałania na wodę kationitem sodowym, który usuwa nam twardość, ale zostawia bufor. W związku z tym bardzo dziwnie wygląda pH tej wody, bo po kationicie sodowym pH nie powinno być obniżone, a wciąż wysokie z powodu dużego bufora. W reakcjach na takiej żywicy nie wydziela się także CO[sub]2[/sub], który mógłby to pH zaniżać. Ewentualnie mogłaby to być kombinacja wody po kationicie sodowym i po wodorowym, wtedy pH mogłoby być w ten sposób zaniżone.

Niezależnie od wszystkiego jeżeli ta woda ma takie parametry to możesz im to oddać i kazać spadać na drzewo bo to jest kpina sprzedawać coś takiego jako wodę demineralizowaną. Ktoś może przez coś takiego nawet stracić życie, bo woda która nie powinna przewodzić prądu, okazuje się go przewodzić.  Chyba, że na etykiecie jest coś więcej napisane, ale tego w internecie nie mogę znaleźć.


(10-01-2017, 19:06 PM)s050197 napisał(a):
(09-01-2017, 19:17 PM)schmeichel napisał(a): ph poniżej 6, gh-0, kh-12. Czy to dobre wyniki (kh)?

kh (twardość węglanowa) nie może być wyższa niż gh (twardość ogólna), bo zwyczajnie jest jej składową. WNIOSEK: testy do bani

To jest bzdura, bo KH z testów to żadna twardość węglanowa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
jeśli KH to nie jest twardość węglanowa to oświeć mnie mistrzu co to takiego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W moim poście wyżej jest wymienione to pojęcie.
W jaki sposób, prostym jednoodczynnikowym testem chciałbyś wykonać pomiar twardości węglanowej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(10-01-2017, 20:14 PM)s050197 napisał(a): jeśli KH to nie jest twardość węglanowa to oświeć mnie mistrzu co to takiego.
Akwarystyczne testy na KH mierzą zasadowość wody, a nie twardość węglanową.
W zasadowość wody wchodzą też sole metali jednowartościowych(przykładowo sodu czy potasu), jednak za twardość wody odpowiadają tylko dwu i trzy wartościowe.
Testy na twardość ogólną nie wychwytują tych metali jednowartościowych, stąd w pomiarach GH ich zawartości nie widać. Dlatego w przypadku testów akwarystycznych możliwy jest wynik, że KH będzie wyższe niż GH.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(09-01-2017, 21:47 PM)Sendog napisał(a): niektórzy traktują mnie jak dziwadło Smile, ale ja kupuję w Carrefour wodę RO za 2,20 5L - moje Teleogrammy tak ją polubiły, że niedawno wyprowadziły trzeci miot Smile.

Możesz napisać jaka konkretnie to woda?
A  oto i etykieta wody o której napisałem.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Zastosowanie klasycznie podane jak w przypadku takich wód. Żelazku krzywdy nie zrobi, bo woda twardości nie ma, chłodnicy chyba też nie zgodnie z moim (marnym) pojęciem na temat jej działania, ale czy do akumulatora się nada to już nie wiem Smile W każdym bądź razie nazwa "demineralizowana" to kłamstwo w takim wypadku, gdy woda ewidentnie posiada wyraźne zasolenie. Oczywiście nikt nie wymaga, żeby była tak czysta jak woda używana w elektrowni, ale powiedzmy sobie szczerze, że nawet najtańsza powinna być zmineralizowana co najwyżej w śladowy sposób.
Ta woda z Carrefoura, którą Kolega Sendog polecał (nazywa się Polaris) jest na pewno prawdziwie zdemineralizowana (sprawdzone konduktometrem), a cenowo wychodzi podobnie, więc jej spokojnie możesz użyć i olać tych cwaniaków z Auchana. Choć myślę że i tak warto walczyć tutaj o prawa konsumenta Big Grin

EDIT: choć w sumie nazwa "demineralizowana" może się wybronić, bo może oznaczać, że była demineralizowana, ale ten proces się nie skończył Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości