• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda demineralizowana.

#51
Dziś zbadałem tez konduktometrem przewodność samej RO i wynik to 10-12 us/cm . To dobry wynik?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(25-01-2018, 13:42 PM)schmeichel napisał(a): Dziś zbadałem tez konduktometrem przewodność samej RO i wynik to 10-12 us/cm . To dobry wynik?
Wynik w normie. Ja mam po wkładzie żywicznym jakieś chyba 5 us, ale to niewielkie różnice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
(25-01-2018, 13:42 PM)schmeichel napisał(a): Dziś zbadałem tez konduktometrem przewodność samej RO i wynik to 10-12 us/cm . To dobry wynik?
Bardzo dobry wynik. Smile

W baniaku musi Ci zatem albo kamień albo podłoże podbijać zasadowość wody, i co za tym idzie, przewodność.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Taka wiadomość bardzo mnie cieszy bo obawiałem się,że z racji wieku może już być w filtrze membrana do wymiany. Zła wiadomość jest taka,ze faktycznie  albo ten kamień zmienia mi parametry albo  piasek (na wierzchu czarny a pod spodem sobex). Najgorsze jest to ,że przydałoby się to wymienić ale nigdzie nie mogę dostać zewu i w zbiorniku pływają ryby:-(
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Dziś znów zbadałem czyste RO - 5 us/cm oraz w baniaku 187 us/cm. Czy to podłoże faktycznie może zatwardzać wodę? O ile wierzyć producentowi piasku dla krewetek to postanowiłem zrobić test sobexowi, który jest pod spodem i tak więc przepłukałem go czystym RO i zalałem również RO w słoiku. Jutro sprawdzę jaki jest wynik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Wyniki testów masz w miarę spójne. Przewodność 187, więc w wodzie coś jest: kwas, zasada, albo sól. KH 6 wiec "niekombinowana" woda powinna być lekko zasadowa. I pH tak pokazuje. Skoro GH jest zero, więc nie jest to wapń z piasku. Może jakieś węglany sodu, czy "torfiany sodu" (nowomowa LOL) np. preparowania solą korzenia.
Ciekawe.
pzd
P.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Korzeń był około roku w akwarium w mojej pracy więc myślę,że sól zdążyła się już z niego wyplukać? Jeśli chodzi o sobex to opisałem go w stosownym wątku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości