• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda demineralizowana.

#1
Kupiłem dziś w markecie 5-cio litrowy baniak wody demineralizowanej . Szukam alternatywy dla filtra RO:-) Zmierzyłem jej parametry testem kropelkowym zooleka i wyszły mi takie wyniki: ph poniżej 6, gh-0, kh-12. Czy to dobre wyniki (kh)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
KH 12? Fatalna woda...

Na dłuższą metę kupowanie wody wychodzi znacznie drożej. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
ja kupuję w zoologu wodę z filtra RO - 30gr za L, dużo taniej niż demineralizowana z marketu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
niektórzy traktują mnie jak dziwadło Smile, ale ja kupuję w Carrefour wodę RO za 2,20 5L - moje Teleogrammy tak ją polubiły, że niedawno wyprowadziły trzeci miot Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(09-01-2017, 21:47 PM)Sendog napisał(a): niektórzy traktują mnie jak dziwadło Smile, ale ja kupuję w Carrefour wodę RO za 2,20 5L - moje Teleogrammy tak ją polubiły, że niedawno wyprowadziły trzeci miot Smile.

Krzysiek ale dajesz im ja do picia Wink

Kupowanie wody jest jakas alternatywa jesli nie ma szans na zainstalowanie ro w domu, ale na dluzsza mete tak jak pisal Ruki poprostu sie nie oplaca. Warto jednak zbadac wode gdyz woda wodzie nie rowna
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Panowie. Odbiegacie od tematu. Moje pytania dotyczyło jakości wody a nie tego skąd i jakim sposobem mam ją pozyskiwać. Tą kwestię proszę zostawić mi a ja poproszę ponownie o pomoc w kwestii parametrów wody:-):-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-01-2017, 19:48 PM)Ruki napisał(a): KH 12? Fatalna woda...

Potwierdzam Big Grin 
Po prostu wapno Wink
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-01-2017, 01:17 AM)schmeichel napisał(a): Panowie. Odbiegacie od tematu. Moje pytania dotyczyło jakości wody a nie tego skąd i jakim sposobem mam ją pozyskiwać. Tą kwestię proszę zostawić mi a ja poproszę ponownie o pomoc w kwestii parametrów wody:-):-)

Jeżeli ta woda to ma zasadowość na poziomie 12 niemców to albo jest to błąd pomiaru, albo zwykłe oszustwo producenta, bo nie jest to w takim razie woda demineralizowana, tylko woda po kationicie sodowym. Obstawiam to pierwsze, bo raczej nie miałaby takiego pH przy takim buforze.
Jakbyś zmierzył przewodność to by się bardziej rozjaśniło. Gdzie ją kupowałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niestety  mam tylko testy zooleka. Wodę kupiłem w Auchanie. Co do błeďu pomiary to skąd on miałby wynikać? Badam wodę w moich akwariach i tą z filtra RO i tak Kh,Gh mają zdrowe twardości.Zastanawiam się nad zakupem sprzętu do pomiaru parametrów. Czy zwykły konduktometr z allegro za 65 zł zastąpi mi te testy i będzie wiarodajny czy lepiej kupić coś lepszego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja ostatnio kupiłem u chinoli konduktometr taki sam co na aledrogo sprzedają za ponad połowę ceny. Minus tylko taki że trzeba czekać ok.3 tygodni.Kupowałem od tego gościa: https://www.aliexpress.com/item/3in1-Dig...0.0.Rj1SGc ,przesyłka dość szybko dotarła pomimo świąt.Odczyty pokazuje prawidłowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości