• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaka obsada do akwarium 100x30x30 bez grzałki

#31
Akwa wstawione na stelaż już dawno, zasypane piaskiem z torfem pod spodem, nawet korzenie i kokosy są ułożone, ale zastanawiam się nad filtracją... Czy zrobić tak jak myślałem na początku - dołączyć do górnego akwarium i zrobić jeden obieg, czy kupić jakąś głowicę, żeby napędzała hamburga. 
Za pierwszym pomysłem przemawia fakt, że mam już kupione rurki PVC i sklejony z nich przelew i nie będę miał nawet co z tym zrobić. Minusem jest to, że w górnym akwarium mam piasek Sobex, który dość zatwardza wodę i też trochę nie chcę przenosić tego problemu na kolejne akwarium... Chyba, że ten torf pod piaskiem + podmiany na RO (ewentualnie torfiankę) będą potrafiły to przynajmniej zobojętnić. Będą potrafiły?
Przy drugim pomyśle nie będzie tego problemu (albo będzie w delikatnym stopniu, dużo łatwiejszy do ogarnięcia) i łatwiej będzie mi upilnować parametry wody. Niestety tu pojawia się problem tego nieszczęsnego ogrzewania i jeszcze bardziej nieszczęsnego prądu... W sumie zaraz zima się skończy, zrobi się cieplej to będzie dobrze, ale przecież za rok też będzie zima Confused
No i nie wiem co zrobić... Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Polaczenie akwariow bedzie mialo plusy i minusy, jedna biologia wiec ryby mozna zlapac w siatke i od razu wrzucic do drugiego akwa , w razie takiej potrzeby. Z kolei w razie przypeletania sie jakiejs choroby to troche bieda, bo oba zbiorniki "beda chorowaly". Jesli chodzi o zuzycie pradu to mozesz zyskac tylko na braku drugiego filtra (glowicy) w dolnym akwa jesli ten ktory masz da sobie rade obsluzyc calosc, natomiast grzalka bedzie wlaczala sie czesciej zeby utrzymac temperature. 
Jakie parametry masz w akwa ? Ostro walczysz z sobexem czy to tylko delikatne wachania?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
W sumie masz rację z tą grzałką... Akurat pobór mocy przez takie nieduże głowice oscyluje w okolicach kilku W, więc niedużo.
Parametrów dawno nie mierzyłem, bo mi się testy pokończyły, ale jakiś miesiąc temu sprawdzałem TDS i było coś ponad 200ppm :/ Ale wtedy akwa było długo bez podmiany i to chyba też wpłynęło na wynik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości