• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54 l][Sulawesi][c.dennerli]

#1
Witam, jako że próby zdobycia parosków jak na razie okazały się nieskuteczne i miałem wolne miejsce na zbiornik, założyłem sobie małe akwarium z krewetkami z sulawesi. Chociaż krewetki te są bardzo wrażliwe, w założeniu zbiornik ma być możliwie bezobsługowy. Glony rosną ładnie i nie ma potrzeby bardzo dokarmiać krewetek.

Opis zbiornika:

1. Akwarium 54 l (60x30x30)
2. Oświetlenie 10 w LED.
3. Filtracja Aquael Turbo 500.
4. Ogrzewanie - grzałka Aquael 75 w.
5. Parametry wody - PH ok. 8, przewodność ok. 400 uS/cm. (preparuję RO solą dennerle do Sulawesi)
6. Użyte dekoracje - lawa, ceramiczny korzeń, żwir.
7. Obsada akwarium -
c. dennerli
tylomelania sp.

8. Rośliny:
gałęzatka (pocięta i przyklejona do lawy)

Poniżej zdjęcia:

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Podoba mi się -spróbuj złapać krewetki z bliska.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzieki, to nie takie latwe, bo dopiero je tam wpuscilem i sa jeszcze plochliwe. Ale za pare dni cos powinno sie udac zrobic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Super, to jedyne krewetki które tak na prawdę mi się podobają. Nawet ten ceramiczny korzeń tu pasuje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(03-01-2017, 11:49 AM)piotrK napisał(a): Super, to jedyne krewetki które tak na prawdę mi się podobają. Nawet ten ceramiczny korzeń tu pasuje.
Dzięki. Miałem dać naturalny korzeń, który wyglądał o niebo lepiej ale się bałem o parametry wody. Ma być ph ok. 8 przy kh 4 - 5 i dlatego zdecydowalem się na ceramiczny. Krewetki faktycznie odjechane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mała aktualizacja, wyrzuciłem sztuczny korzeń i dałem naturalny. Wyrzuciłem gałęzatke, ale dodałem trochę roślin. Tak chyba naturalniej wygląda, przynajmniej jak przeglądam zdjęcia z jeziora Matano, to mi się tak wydaje. Po podaniu specyfiku dla krewetek rozrosły się też okrzemki.

Wygląda chyba lepiej. W sumie to nie wiem jak długo będę miał to akwarium. Krewetki chyna mniej ciekawe niż ryby, a blokują miejsce...

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A mi się podobają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(04-05-2017, 08:42 AM)cichy24pl napisał(a): A mi się podobają
Problem w tym, że mi też, ale mam już 5 (a właściwie 6) zbiorników i jak będę chciał coś nowego to będę musiał z czegoś zrezygnować...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(04-05-2017, 10:18 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(04-05-2017, 08:42 AM)cichy24pl napisał(a): A mi się podobają
Problem w tym, że mi też, ale mam już 5 (a właściwie 6) zbiorników i jak będę chciał coś nowego to będę musiał z czegoś zrezygnować...
Ten sam problem ma wielu z nas Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Też rezygnuję z krewetek na korzyść apisto Wink z 6 akwarium muszę zrobić 5.. Trzym takie piękne krewety póki możesz

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości