• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy projekt Tanganika

#1
Witam. Jako że u Barwniaków spokój i sielanka czyli akwarium osiągnęło status jaki lubię (żyje własnym życiem). Zamarzyła mi się Tanga. Miejsce znalezione,nad zgodą żony trzeba popracować ale to wykonalne,zbiornik się kupi. Wejdzie niestety tylko 60 centymetrów więc i wybór gatunków nieco ograniczony Smile . Pierwsze pytanie jakie chcę zadać to czy przy tym biotopie silić się na jak najwyższe ze standardowych baniaków bo szczerze powiem myślałem o akwarium 60x30x30?
Czym ewentualnie zatwardzać i mineralizować bo obecnie u mnie w kranie ph- 7,8 gh ok 18, kh z 15. ?
Dzięki za sugestie wszelkie bo zielony w tym temacie jestem zupełnie. Na stronach coś tam jest ale czasem jedna informacja stoi w sprzeczności do drugiej. Ciężko się rozeznać. Na forach tanganickich bym się zarejestrował nawet ale jeszcze nie znalazłem takiego z tt.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć,
chcesz odpalić zbiornik z nieznanym Tobie biotopem, a nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby choć w minimalnym stopniu zorientować się w temacie?
Zbiornik o tych wymiarach nadaje się jedynie dla pary, ew. haremu muszlowców. Tutaj znajdziesz kilka inspiracji.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dokladnie jak napisal cychlida do takiego akwarium tylko harem muszlowcow jesli chodzi o tange. Pomysl moze o pielegniczkach bo tutaj przynajmniej bedzie mozna dac troche roslin a zona bedzie zadowolona
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ech... Może faktycznie o czymś innym pomyśle. Dzięki mimo wszystko za porady bo i odradzanie to też pomoc. No nic. Zobaczmy.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości