• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Malawi Śląsk

#1
Witam 
Może warto o jakieś opinie na temat sprzedawcy kekson ? Dominuje on na portalach internetowych w temacie AfrykiOczko.
Robił ktoś zakupy , i jakie macie opinię ?
Jestem ciekaw bo sam się skusilem u niego na 10 copadichromisow jakis czas temu.
Efekt taki ze jedną ryba była martwa juz w worku  , reszta wyglądała ok. 
Mój błąd ze nie przeprowadziłem kwarantanny , bo reszta sztuk padła w ciągu 2 tygodni. Nie chce tu wywodów na temat kwarantanny , warunków wodnych itp. Być może była to i moja winą .
Warto podzielić się opinia w tym temacie jak ktoś dokonał u sprzedawcy zakupu. Jestem ciekaw czy mój przypadek jest odosobniony.Sleepy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(09-12-2016, 15:08 PM)seba8989 napisał(a): Witam 
Może warto o jakieś opinie na temat sprzedawcy kekson ? Dominuje on na portalach internetowych w temacie AfrykiOczko.
Robił ktoś zakupy , i jakie macie opinię ?
Jestem ciekaw bo sam się skusilem u niego na 10 copadichromisow jakis czas temu.
Efekt taki ze jedną ryba była martwa juz w worku  , reszta wyglądała ok. 
Mój błąd ze nie przeprowadziłem kwarantanny , bo reszta sztuk padła w ciągu 2 tygodni. Nie chce tu wywodów na temat kwarantanny , warunków wodnych itp. Być może była to i moja winą .
Warto podzielić się opinia w tym temacie jak ktoś dokonał u sprzedawcy zakupu. Jestem ciekaw czy mój przypadek jest odosobniony.Sleepy

Witaj
Ja miałem jakiś czas temu od niego Synodontisy i było wszystko OK. Nigdy więcej nie miałem z nim do czynienia.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
I ok , warto trochę popisać i rozruszać forum Cool , bo ostatnio mały ruch jest.
Być może ja popełniłem gdzieś błąd . Ryby były profesjonalnie spakowane muszę przyznać .
Wcześniej z p yszczakow brałem tylko wysylkowo 2 krotnie w tan-malu , i jak najbardziej z czystym sumieniem moge polecic . Zero strat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cześć.
Kupiłem od tego sprzedawcy kilkadziesiąt sztuk w odstępie dwóch miesięcy. Zostało mi kilka sztuk które do teraz leczę i nie wiem ile przeżyje. W tym samym czasie kupiłem prawie 50 szt ryb z sześciu różnych źródeł, tylko z rybami z Malawi Śląsk mam problem. Jak widać nie jesteś jedyny który ma problemy z jego rybami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A jak objawialy się zmiany u twoich ryb aquafan ? U mnie praktycznie jadly tylko na 2 dzień od wpuszczenia. Nie chciałem żeby się przejadly 1 dnia bezpośrednio po wpuszczeniu. Później stanowczo odmawialy przyjmowania pokarmu ,nieraz lapaly Ale wypluwaly mrozonki czy platki. Doszukiwalem się galaretowatych odchodów czyli wiciowcow albo nicieni, ale nie zauważyłem. Najpierw ryby chudly później pecznialy (w nastepstwie choroby posocznica ? Bloat od stresu?) Dodam ze reszta obsady bez zmian i z ogromnym apetytem. Nie było tam mbuny , nic nowych ryb nie ganialo , żadna nie miała choćby rysy czy postrzepionego ogona.Podjąłem intuicyjnie leczenie metronidazolem, Ale niewiele to pomogło , przez chwilę wydawalo sie ze cos tam z pokarmu skubia , ale codziennie rano lezala martwa sztuka na dnie. Ogólnie szybko ryby szły jedna po drugiej do krainy wiecznej spirulinyDodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Cześć. Seba u mnie identyczne objawy. Ja stosuję sera bactotabs i protocaps m. Jednak większość ryb niestety padła. Może kilka sztuk uratuję choć najlepszych okazów już nie mam. Oby tylko nie przeniosło mi się to na inne ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kupowałem u tego sprzedawcy kilkukrotnie Malawi i Tanganikę, wydając sporo kasy i nie polecam go nikomu. Moim zdaniem nie są to ryby F1 jak je zwie tylko fx... Synodontisy od niego to nie są multipunctatus tylko mieszanka prawdopodobnie z ptericola, z czasem dostają plamek na podbrzuszu co u tego gatunku nie występuje, zresztą ta cena 20 zł mówi wszystko. Oczywiście zapiera się że to czyste F1... a na zarzut nie ma argumentów. Inne ryby również posiadają cechy ryb fx np nienaturalnie szerokie pasy u niektórych osobników. Wcześniej również zakupiłem dla kogoś ryby z Malawi i z saulosi wyszło z czasem saulosi kolor....moim zdaniem firma kogucik, a po rybach widać że to niezły przemiał. Lepiej dołożyć nieco grosza i kupić u zaufanych sprzedawców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kupiłem u tego gościa 5 J. ornatus. Wyglądało to tak, że zdzwoniłem się z nim i w drodze do hodowli "Pielęgnice Afrykańskie" do Żor wstąpiłem do Świętochłowic. Hodowla bardzo duża, sutereny zastawione akwariami, chyba z 30 naliczyłem i tak:
- 1 świetlówka na suficie, ciemno jak w dupie, generalnie tylko akwaria świeciły
- wodę lał do worka prosto z kranu, jak mu zwróciłem uwagę to dopiero wlał z akwarium
- zagarnął siatką stado ryb i wrzucał Naskalniki jak leciało, jak moja kobieta powiedziała, że ona by chciała sobie te ryby wybrać to tylko burknął, że przecież wszystkie są takie same
- jako, że światła nie było to dopiero przed garażem zobaczyłem, że w worku są ryby
- w domu okazało się, że 2 ryby były ledwo żywe, płetwy poobgryzane itp. (foto w moim temacie z tanganiką)
- generalnie tylu zwłok w akwariach nie widziałem w żadnym sklepie zoologicznym, a co dopiero w hodowli
- F1 BUAHAHAHA niezły żart, narybek w akwariach i kotniki w co drugim większym, chłop to rozmnaża na bieżąco
- reklamował się na FB na grupie "Pyszczaki Malawi-Tanganika", wrzucił zdjęcia pomieszczenia i było cud miód, z tym że rozkład pomieszczenia się zmienił i w owych niskich suterenach sufit się podniósł i nawet okno wyrosło. Tak. Pod ziemią.
- 20zł za sztukę ryb gorszych niż w zoologu
Walić typa na czarną listę jak dla mnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości