• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros cutteri

#1
Cześć,
No i są, na razie w przejściowym zbiorniku (docelowym dla innych Cryptoheros Cool ) Póki co dwie kiepawe fotki, następne mam nadzieję już razem z towarzystwem, w dużym akwarium. No ale to dopiero po Nowym Roku.

Podziękował raz jeszcze PanowieSmile
[Obrazek: najwiekszymaluch.jpg]
[Obrazek: modegrupa.jpg]
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
normalnie zadałeś mi cios w samo serce Smile
też marzę o tych rybach, planowałem je jako dodatkowe mniejsze do moich potworków
gdzie kupowałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dator, a gdzieżby indziej. Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jejku ale słodziaki,super że takie stadko liczne.
Nie chcę prorokować ale będą z tego dzieci (trzymam za to kciuki) Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
chyba muszę przyspieszyć ten wyjazd do szwagra do wa-wy Smile

jak myślicie czy jakby stworzyć odpowiednie gruzowisko z kamieni to mogły by bezpiecznie egzystować ze synspilami i argentami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niby cutteri to podobno twarde ryby (tak samo jak zebry), ale jednak, wyrośnięty samiec argentea to przy nich czołg opancerzony. Ja bym ich nie łączył. Może Darek ma jakieś doświadczenie na tym polu?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Piękne, ale to ryby od Datora, to ja się nie dziwie!

Robisz mi smaka na Cryptoheros, oj robisz.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hej,
Cieszę się, że rybki dotarły i mają się dobrze (dzięki Kuba).
Trzymam je "od małego" z Parachromis dovii i motaguensis oraz Rocio octofasciata. Sielanka niedługo dobiegnie końca, ponieważ dovii rosną niebywale szybko (najwolniej rosną właśnie cutteri).
Filas, możesz od małego trzymać te ryby z rodzajami Vieja, Paratheraps, ale w momencie dojrzewania tych drugich musisz zaaranżować spore kamienisko dla Archocentrus, z uwzględnieniem bezpiecznego dostępu do karmy.
Przy dużych gatunkach pielęgnic, istotne są także cechy indywidualne dominującego samca - jeżeli trafi Ci się wyjątkowo agresywny, skomplikuje hodowlę, a nawet ją "położy" (pamiętaj też, że rybie - jak człowiekowi - z upływem czasu zmienia się stosunek do otoczenia). W perspektywie, musisz być przygotowany logistycznie na to, że niemal od razu po wyprowadzeniu przez Vieja/Partaheraps narybku z gniazda, trzeba będzie go przenieść do innego zbiornika (i to co do jednej sztuki).
Reasumując: duża powierzchnia dna, sporo masywnych kryjówek, właściwa dieta, ryby trzymane ze sobą od młodego wieku, ciągła obserwacja samca "alfa".
Trudniej będzie Ci utrzymywać właściwe relacje pomiędzy dobranymi parami synspilus i argentea (przy zbyt małym akwarium będzie to wręcz niemożliwe), niż ich relacji z cutteri (problem agresji w ramach jednego lub bardzo zbliżonego rodzaju). I tutaj dopatrywałbym się najsłabszego punktu takiego zestawu hodowlanego.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:PiotrK napisał:
Cytat:Niby cutteri to podobno twarde ryby (tak samo jak zebry), ale jednak, wyrośnięty samiec argentea to przy nich czołg opancerzony.

On trzyma cutteri z argenta Smile

http://www.youtube.com/user/lee1973n#p/u/16/TffZIFwFnvA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Owszem, tylko, że to jest 1400 litrów Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości