• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki z OLX

#11
Okej, tak zrobię Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ano szkoda...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(03-12-2016, 12:19 PM)Ruki napisał(a):
(03-12-2016, 11:41 AM)kakadu80 napisał(a): Rybki ponoć z Czech. Rio mamore i Hongsloi ponoć WF z Peru.
Szkoda, że żaden ten gatunek w Peru nie występuje. Big Grin
Dlatego z wielkim dystansem podchodzę do osób, które zapewniają, że mają do zaoferowania rybki z odłowu, a nie mają najmniejszego potwierdzenia, że o taki odłów w ogóle byłWink. No chyba, że z akwarium hodowcy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(03-12-2016, 13:32 PM)Grehu napisał(a):
(03-12-2016, 12:19 PM)Ruki napisał(a):
(03-12-2016, 11:41 AM)kakadu80 napisał(a): Rybki ponoć z Czech. Rio mamore i Hongsloi ponoć WF z Peru.
Szkoda, że żaden ten gatunek w Peru nie występuje. Big Grin
Dlatego z wielkim dystansem podchodzę do osób, które zapewniają, że mają do zaoferowania rybki z odłowu, a nie mają najmniejszego potwierdzenia, że o taki odłów w ogóle byłWink. No chyba, że z akwarium hodowcy Wink
Nie no, trzeba wiedzieć gdzie szukać ryb- ja od OLXów czy Allegro trzymam się z daleka. Big Grin

Swoją drogą, te czeskie ryby kosztują podobnie jak dzikusy u Mpawa. O maj gat
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dostawa z Peru, odlowione mogły być gdzie indziej, gdzieniegdzie jest zakaz odlowu i wysyłają z Kolumbii Peru czy Brazylii. Kolega brał ryby od Jacka i był zadowolony. Spytaj czy dopisek rzek ma przy danej rybie. Jak z Czech to raczej nie odlow Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
kbmp, taaaa, A. erythrura która w ogóle nie jest odławiana w celach komercyjnych(Brazylia/Boliwia) czy hongsloi, która jest bardzo rzadko odławiana w celach komercyjnych(Kolumbia i Wenezuela), a jak się już trafi to w cenach trzycyfrowych.

I nagle takie gatunki trafiają do Polski, jako odłów z Peru, w cenie standardowej czeskiej ryby.... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A jak to w ogóle jest z tymi rybami z Czech? Ma ktoś może doświadczenia w tym temacie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja mogę napisać od siebie tyle: zamówiłem w jednym z warszawskich sklepów parkę Borelli Opal. Ryby z giełdy najprawdopodobniej od Czechów. W rezultacie dostałem dwa samce (pomyłki się zdarzają) z których jeden ma wady budowy. Cena o 1zl drożej niż dzikusy od mpawa. A samiczki od niego bardzo ładne Smile

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(04-12-2016, 10:12 AM)kakadu80 napisał(a): A jak to w ogóle jest z tymi rybami z Czech? Ma ktoś może doświadczenia w tym temacie?
Cenowo podobnie wychodzą jak dzikusy(czasem trochę taniej, czasem drożej), niestety jakościowo zazwyczaj kuleją. Zazwyczaj jest to wina chowu wsobnego i złego żywienia. Na szczęście skończyły się czasy kiedy czeskie Apisto się nie mnożyły, bo były sterylizowane. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tongue 
(03-12-2016, 16:35 PM)Ruki napisał(a): kbmp, taaaa, A. erythrura która w ogóle nie jest odławiana w celach komercyjnych(Brazylia/Boliwia) czy hongsloi, która jest bardzo rzadko odławiana w celach komercyjnych(Kolumbia i Wenezuela), a jak się już trafi to w cenach trzycyfrowych.

I nagle takie gatunki trafiają do Polski, jako odłów z Peru, w cenie standardowej czeskiej ryby.... Big Grin
Widziałem ostatnio na liście Kolumbii hongsloi z odłowu, ale cena jak za sp.Tame,Big Grin.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości