• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hypselecara temporalis + film z tarła

#1
Witam Wink

Chciałbym pokazać nie dawno skompletowaną w końcu parę Temporalisków, oraz pokazać krótki film z ich tarła
Para ma około 16-17cm.
   
   
   
   
   
   



PS. Posiadam do sprzedania jeszcze dość pilnie w zaistniałej sytuacji dwie samice które zostały mi z kompletowania pary info priv... Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mam duży sentyment do tego gatunku. To piękne ryby , dodatkowo z ciekawymi behawiorem. Musisz się liczyć z tym , że narybku będzie dużo. Doskonale opiekują się potomstwem. Gratuluje udanej pary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki ...Wink długo szukałem samca, bo w pierwszej parze którą kupiłem znalazły się 2 samice, później okazyjnie znów dobrałem dwie sztuki w których mógł być samiec, ale też dwie samice, aż w końcu kupiłem okazyjnie samego 100% samca, w niecały tydzień znalazł partnerkę z tej 4 uważam że miał gust bo mi się najbardziej podobała i dzisiaj doszło do tarła, teraz tylko muszę się pozbyć pozostałych 2 lub 3 sztuk, bo nie wiem czy nie zostawić jednej sztuki z nimi czy pozbyć się wszystkich, więc tutaj prosiłbym o poradę, a niestety nie mogę mieć więcej bo akwarium 240l, a już wcześniej wywołałem gorącą dyskusję tutaj na forum czy wystarczy dla pary tyle czy nie, chociaż nigdy nie chciałem więcej niż paryWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(29-11-2016, 21:51 PM)carl napisał(a): Dzięki ...Wink długo szukałem samca, bo w pierwszej parze którą kupiłem znalazły się 2 samice, później okazyjnie znów dobrałem dwie sztuki w których mógł być samiec, ale też dwie samice, aż w końcu kupiłem okazyjnie samego 100% samca, w niecały tydzień znalazł partnerkę z tej 4 uważam że miał gust bo mi się najbardziej podobała i dzisiaj doszło do tarła, teraz tylko muszę się pozbyć pozostałych 2 lub 3 sztuk, bo nie wiem czy nie zostawić jednej sztuki z nimi czy pozbyć się wszystkich, więc tutaj prosiłbym o poradę, a niestety nie mogę mieć więcej bo akwarium 240l, a już wcześniej wywołałem gorącą dyskusję tutaj na forum czy wystarczy dla pary tyle czy nie, chociaż nigdy nie chciałem więcej niż paryWink
Pamiętam dyskusję . Nie zostawiaj jednej sztuki z nimi bo będzie to dla niej kiepska sytuacja. Zostaw docelowo parę . Niech długo odchowują narybek aby samica za wcześnie nie była zmuszana do następnego tarła ( agresja samca) . W momencie gdy narybek zaczyna się coraz bardziej " rozpływać" po akwarium para stanie się jeszcze mocniej agresywna. To silne ryby i potrafią się mocno poranić. Para opiekująca się narybkiem ( podobnie jak u innych pielęgnic) to wspaniały obraz i cel naszych codziennych starań. Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok dzięki będę się starał włożę gdzieś ogłoszenia i zobaczymy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości