• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada 450

#11
Duże pielęgnice - a takie raczej cię nie interesują - stanowią zagrożenie dla roślin. W przypadku mniejszych gatunków wystarczy, że rośliny posadzisz z daleka od skał (gdzie kopią podczas tarła).

Nanoluteusów miałem dużo ale wszystkie rozeszły się do forumowiczów. Musiałabyś poczekać aż ktoś będzie pozbywał się nadmiaru.

Mieczy kup 10, przewagę "samic", bo te z czasem mogą się zmienić w samce. Z czasem i tak będą młode, a przy wysokim akwarium są szanse, że przeżyją w ogólnym akwarium.

Co do e-zinu to zwróć uwagę na 1. numer i artykuł o C. cutteri. nawet nie o gatunek chodzi, a o hodowlę w grupie. Smile

P.S. Miodówki raczej zostają w rodzaju Herotilapia na dobre.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wszystkie pielęgnice kopią w okresie okołotarłowymSmileW dobrym kierunku idziesz z nanoluteusamiSmilePomyśl też o myrnae bo są super.Możesz dać spokojnie harem mieczyków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Obsada już jest. 

Cryptoheros sajica x 10
Xiphophorus hellerii x 10 - starałam się wybrać z jak najmniejsza domieszką czerwieni, ale było bardzo trudno. O zielonych czy dzikich można zapomnieć. Nie są złe, mi się podobają Smile

L-104 x 4

Postaram się dzisiaj w odpowiednim miejscu wrzucić zdjęcie zbiornika. Na razie mętnawo bo dokładałam kamienie itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(28-11-2016, 20:28 PM)piotrK napisał(a): ... Musiałabyś poczekać aż ktoś będzie pozbywał się nadmiaru.
Za jakiś pewnie niedługi czas ja będę miał do oddania coś z Piotrowych nano i schmeichelowych myrnae. A z tego co się orientuję to chyba koleżanka mieszka w Wa-wie i nawet na tej samej dzielni. Jak będziesz zainteresowana to daj znać i się odezwę jak nastąpi czas na redukcję.



Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ryby już kupione - jak pisałam post wyżej, ale dzięki za odzew. Chętnego na bank znajdziesz Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie ogarniam tapatoka... Nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu. W każdym razie nie jestem pewna czy sprzedawca wie co sprzedaje https://www.olx.pl/oferta/20-25-sztuk-mo...j0rHx.html

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ta ryba z lewej strony na pierwszym planie to mieczyk natomiast pozostałe to ciężko stwierdzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wnuczek może nie wie, ale dziadek utrzymuje pewnie czystą linię zielonych mieczykówTongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W Markach gościu ściąga ryby z Ameryki Centralnej - Emte Zoo. Niby hurtem dla firm ale zawsze możesz kogoś poprosić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(29-11-2016, 23:05 PM)kbmp napisał(a): W Markach gościu ściąga ryby z Ameryki Centralnej - Emte Zoo. Niby hurtem dla firm ale zawsze możesz kogoś poprosić
Taaa, Emte-Zoo ma takie dzikusy jak ja mam same morszczaki. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości