• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: NorthFin-wady i zalety

#11
Dot, to czekamy na testy. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jak się zdecyduję szarpnąć na te pokarmy, to test będzie Wink sam pokarm kosztuje tyle co NF czy Hikari, ale cena wysyłki jest makabryczna - drugie tyle co opakowanie tego cuda. I sprzedawca z Ebaya nie godzi się na "combined shipment", więc każdą paczkę liczymy podwójnie.
Czytam w sieci opinie, ludzie są zachwyceni - i reakcją ryb, i samym zapachem tego pokarmu (podobno dla ludzi też jest kuszący Wink )
Ktoś też napisał, że reakcje właścicieli psów i kotów powodują stopniowe polepszanie jakości pokarmów dla nich przez producentów, ale ryby są nadal mocno zaniedbane i karmione byle czym, "bo to tylko ryby". Może i my powinniśmy zrobić jakiegoś "flejma" w tej sprawie Big Grin albo i kilka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jak ktoś by chciał mam zamiar zamówić w usa tą karmę - wysyłam do znajomego do Chicago i potem do siebie - także nie ma najmniejszego problemu z wysyłką
jak coś piszcie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(12-03-2017, 16:15 PM)12dot12 napisał(a): Ktoś też napisał, że reakcje właścicieli psów i kotów powodują stopniowe polepszanie jakości pokarmów dla nich przez producentów, ale ryby są nadal mocno zaniedbane i karmione byle czym, "bo to tylko ryby". Może i my powinniśmy zrobić jakiegoś "flejma" w tej sprawie Big Grin albo i kilka.
Wiodące firmy, takie jak RC czy P, jadą z jakością w dół, i nie tylko one. Niestety, im lepszy marketing tym karma gorsza.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Piotr - wprawdzie już cosik zamówiłam z Ebaya, ale przez te ceny wzięłam niewiele - jak moim rybom to przysmakuje, to się do Ciebie zwrócę Smile
Zdecydowałam się wypróbować Community Formula i Krill Gold (w przyszłości chętnie bym sprawdziła jeszcze Cichlid, Kelp Wafers (tylko nie wiem, czy to właściwa karma dla ramirezów, nanokarpi i kąsaczy?) i Tropical Sticks).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-03-2017, 03:28 AM)12dot12 napisał(a): Piotr - wprawdzie już cosik zamówiłam z Ebaya, ale przez te ceny wzięłam niewiele - jak moim rybom to przysmakuje, to się do Ciebie zwrócę Smile
Zdecydowałam się wypróbować Community Formula i Krill Gold (w przyszłości chętnie bym sprawdziła jeszcze Cichlid, Kelp Wafers (tylko nie wiem, czy to właściwa karma dla ramirezów, nanokarpi i kąsaczy?) i Tropical Sticks).


Ja będę zamawiał na dniach - paczka do Polski lotniczo wychodzi ok 100z (zależy od wagi i wielkości) - wysyłka w usa pewnie darmowa 
Fajnie by było podzielić koszt wysyłki, ktoś chętny ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Coś droga ta wysyłka 0.o mi facet z Kanady zaśpiewał 30-kilka zł za paczkę, ale nie 100... sprawdźcie może ze znajomymi ze Stanów, czy się nie da taniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
To jest paczka lotnicza wysłana w środę lub piatek jest u mnie kurierem we wtorek, za 30 zł bedzie szła miesiąc lub lepiej - jest to paczk o wadze około 3kg
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jednym ze sponsorów WAC był NorthFin, dlatego też załapaliśmy się na aż dwie próbki tych pokarmów... Big Grin

Krill Gold 1mm pachnie nieźle(trochę ostrzejszy zapach niż NF), jednak jest to suchy i twardy pokarm. Łapie wodę i trochę zwiększa swoją objętość, więc jest to bardziej typowy granulat niż pokarm ekstrudat. Ryby zjadły chętnie. To samo tyczy się Community 0.5mm. Z tego co patrzyliśmy po opakowaniach minusem karm roślinnych jest niska zawartość "włókna".

Chwali się, że karmy te nie mają takich zapychaczy jak mączki zbożowe czy sojowe(jak tanie pokarmy typu Tropical, Tetra). Szkoda, że cenowo wypada drożej od NFa, a składem wygląda na karmę "półkę niżej".
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
I ja otrzymałem próbki i dzisiaj ryby kosztowały Wink
Nie podoba mi sie w tych pokarmach ich granulacja , NF pod tym względem jest wydaje mi sie bardziej porowaty i lepiej tonie. 
Ale pokarmy mają świetny rybny zapach i wszystkie moje ryby chętnie go pobierały. 
Wielki plus za to ze te dwie próbki były wielkości małego opakowania NF Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości