• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [648] Moje 180

(01-06-2017, 11:04 AM)dzikakuna napisał(a):
(01-06-2017, 10:05 AM)kpk napisał(a): A wczoraj dojechały od mpawa 6 szt Mesonauta mirificus




Świetny wybór Okok
czekam na zdjęcia skośnych, dużo zdjęć....
W naturze skalary i skośne często przebywają w jednej ławicy Wink

Moim dzwonkiem nie wiem czy dam rady ale będę próbował.

(01-06-2017, 11:21 AM)tatakuby napisał(a): No i mnie się podoba lecz mam jedno ALE Wink 
Więcej liści różnorakich i ja bym tak co tydzień dodawał garść torfu , a najlepiej włóknistego ... a po to bym to robił aby ten biały piasek porządnie zasyfić Smile

Tak wygląda na zdjęciach, w rzeczywistości jest tego sporo ale dorzucę jeszcze liści.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zasyfi się z czasem....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-06-2017, 11:42 AM)dzikakuna napisał(a): Zasyfi się z czasem....
Też tak myślę, parasolki już biegają po dnie i powoli przekopują więc powinno być dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Problem nie problemBezradny
Jak skarmiam ryby to oczywiście jest kocioł i wszystko zjedzone w moment, ale nie wiem co z borelli.
Przy moim dnie 180X60 i wannie korzeni po prostu nie widzę czy coś im skapnie do jedzenia czy może nie dojadają, czasem któraś wypłynie i się najada ale niestety nie widzę wszystkich.
Martwić się czy może nie, oczywiście rozrzucam pokarm tak by w różnych miejscach zawsze coś opadło na dno.
Piszcie jak to wygląda u was i jak taki problem rozwiązujecie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam to samo z Borelli. Nie przejmuję się tym problemem, bo u mnie z dna, oprócz Borelli i ślimaków, nic nie wyjada resztek. Mam sporo ryb stadnych, więc podaję również "sporo" pokarmu( circa pewnie z pół małej kostki mrożonki), więc prąd wody zawsze rozniesie chociaż trochę jedzenia po zbiorniku. Też nie zawsze wypływają, ale nie zauważyłem, żeby brzuszki im się zmniejszyły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-06-2017, 13:06 PM)mimo12 napisał(a): Mam to samo z Borelli. Nie przejmuję się tym problemem, bo u mnie z dna, oprócz Borelli i ślimaków, nic nie wyjada resztek. Mam sporo ryb stadnych, więc podaję również "sporo" pokarmu( circa pewnie z pół małej kostki mrożonki), więc prąd wody zawsze rozniesie chociaż trochę jedzenia po zbiorniku. Też nie zawsze wypływają, ale nie zauważyłem, żeby brzuszki im się zmniejszyły.
No nic pozostaje obserwacja.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witajcie.
Co zrobić w kompakcie by na zdjęciu były rybyHuh

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tryb M lub Av, najwyższa przysłona (F - najlmniejszy numerek, czyli coś jak F2, 2,8, 3,5) ISO 400-1600.

P.S. Jaki masz aparat?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-06-2017, 17:04 PM)piotrK napisał(a): Tryb M lub Av, najwyższa przysłona (F - najlmniejszy numerek, czyli coś jak F2, 2,8, 3,5) ISO 400-1600.






P.S. Jaki masz aparat?

Nie mam Av, mam jedynie Adv czyli zdjęcia z wybranym filtrem.
Z ręcznych mam M S P  
Przysłona F od 2,9 do 6,5
ISO przy M zaczyna się od 100, przy S jest automat 400 lub 800, przy P nie pamiętam.
Balans bieli ustawiam na piasku i wyłączoną mam stabilizacje obrazu, a właśnie nie wiem co ustawić w pomiarze światła mam do wyboru MULTI, PUNKTOWY i ŚREDNIOWAŻONY .

Aparat to Fujifilm FinePix S8600
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(19-06-2017, 08:20 AM)kpk napisał(a):
(18-06-2017, 17:04 PM)piotrK napisał(a): Tryb M lub Av, najwyższa przysłona (F - najlmniejszy numerek, czyli coś jak F2, 2,8, 3,5) ISO 400-1600.









P.S. Jaki masz aparat?

Nie mam Av, mam jedynie Adv czyli zdjęcia z wybranym filtrem.
Z ręcznych mam M S P  
Przysłona F od 2,9 do 6,5
ISO przy M zaczyna się od 100, przy S jest automat 400 lub 800, przy P nie pamiętam.
Balans bieli ustawiam na piasku i wyłączoną mam stabilizacje obrazu, a właśnie nie wiem co ustawić w pomiarze światła mam do wyboru MULTI, PUNKTOWY i ŚREDNIOWAŻONY .

Aparat to Fujifilm FinePix S8600
Jak masz tryb M - rozumiem że to od Manual to jak bym proponował zacząć od ustawienia czasu na 1/100 trzymania się przesłony 2,9 (w twoim aparacie dostępna tylko przy szerokim kącie więc nie polecam "zoomowania") ISO na 800.

Pomiar światła na multi chyba że robisz zbliżenia ryb to możesz spróbować z centralnie ważonym.

Jak będzie za ciemno lub ryby nadal rozmazane to ISO na 1600. Jak za jasno to skróć czas naświetlania.

Powodzenia!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości