• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Anomalochromis thomasi

#11
A ja jestem ciekaw jak teraz prezentują się Twoje Tomaszki.
Bardzo ciekawe obserwacje i mimo, że strasznie męczysz swoje (Wink) ryby, to dla dobra potomnych Smile

Ps. Dzięki raz jeszcze za tramwajową pomoc podczas ZB Big Grin
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tomasy w kostce: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1...2#pid27062


Tomasy w BW:

   

   




Topielec, nie ma za co Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Resocjalizacji ciąg dalszy. Postępy ogromne. Wcześniej czy to były w swoim akwa z neonami i razborami, czy też były same w kostce, wpadały w panikę jak przed akwa gwałtownie otwierałam i zamykałam pięść (taki mniej więcej gest: ). Potrafiły uciekać na oślep i rozbijać się głowami o całe akwarium. Teraz, kiedy pływają z odważnymi rybami oraz mają z kim rywalizować o miejsce, już się nie boją tego gestu. Tak jak inne ryby podpływają pod szybę tam gdzie macham rękami i czekają na papu. W sklepach zoologicznych te ryby zawsze są w za małym akwarium i z za dużym towarzystwem. I w takim sklepie nie widać, żeby były jakieś nieśmiałe czy wręcz przestraszone. W internecie w opisach tych ryb często jest napisane, że to ryby kontaktowe i towarzyskie. Wydawać by się mogło, że jak kupi się parkę, to powinno być ok a okazuje się, że wcale tak nie jest. Moje obserwacje dowodzą, że te ryby muszą być trzymane w towarzystwie ryb odważnych oraz innych ryb terytorialnych, z którymi będą mogły rywalizować i na tym się skupiać. Jeśli nie muszą rywalizować, to wtedy dziczeją, chowają się i boją każdego ruchu.

Ja już podjęłam decyzję. W docelowym baniaku będą miały parkę drugich barwniaków, z którymi będą rywalizować o teren. Jeszcze tylko nie wiem jakie barwniaki tam wpuszczę bo za duży wybór Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mei spodobały mi się Twoje rybki.
Dorwałem 4szt szaraczków, które na drugi dzień zaczęły się pięeeeknie mienić
Smile

Porcja fotek moich barwniaczków Smile

Ryby mają 3,5-4cm Smile


Załączone pliki Miniatury
                                                           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Widzę, że chyba spamuje, albo ryby (lub zdjęcia) nikomu nie podobają. Szkoda, bo ja osobiście jestem nimi zachwycony Smile

Jeszcze parę fotek


Załączone pliki Miniatury
               
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Mnie tam się podobają; miałem je dwa razy i na pewno będę miał kiedyś po raz trzeci, tylko tym razem dzikie.

Ale fakt, trochę spamujesz Tongue Poczekaj jak urosną i dostaną nowe kolorki, te ich czarne p. brzuszne przed tarłem wyglądają odjazdowo.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jak spamować, to spamować Tongue Moje po pobycie u skalarów i boliwijek nabrały troszkę odwagi ale już znów powoli zaczynają dziczeć. Stąd u mnie prawie ciągle mają bojowe paski i ogólnie są bardziej żółte niż różowe. Ale jak czasem z daleka je cichaczem obserwuje, to zdarza się, że się wyluzują na chwilę i mają bardziej kropki niż paski oraz są bardziej różowe niż żółte Wink Ogólnie to od samego początku moja samiczka jest bardziej śmiała niż samiec. Normalnie współczuję babie, że trafił jej się taki pipowaty mąż Big Grin Pley, Twoje zapowiadają się na bardzo ładne rybki ale są mniejsze niż moje i zobaczymy co z nich faktycznie wyrośnie. Mój samiec ma już ok 7cm a samiczka może 5,5-6cm. No to koniec pitu pitu, oto moje zdziczałe rybska:

Śpiący królewicz w krzakach Big Grin

   



Tomasy podstępnie zwabione tabsami dla glusi Tongue

   

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Pley - ryby są świetne, a klimat akwarium BOMBA! Fajnych kolorków dostają, sporo czerwieni, o co bym ich jakoś nie podejrzewał. Tomaszki mei również fajowskie, a że większe, to tym lepsze.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Moje Thomasy dziś właśnie się siłowały i chyba mam już jedną parkę Smile Zdjęcia wrzucę za jakiś czas. Na razie wystarczy Wam spamu Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(11-11-2012, 16:41 PM)Pley napisał(a): Moje Thomasy dziś właśnie się siłowały i chyba mam już jedną parkę Smile Zdjęcia wrzucę za jakiś czas. Na razie wystarczy Wam spamu Smile

Teraz młode to chyba kwestia czasu Big Grin
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości