• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Anomalochromis thomasi

(03-12-2022, 18:47 PM)Goran napisał(a): Moje obserwację thomasów w mniejszym zbiorniku mają się nijak do tego co było na dnie 240x40
Raczej potwierdzają to, o czym od zawsze piszemy na forum - warto spróbować trzymać w dużym akwarium małe, a nie duże pielęgnice Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-12-2022, 17:08 PM)piotrK napisał(a):
(03-12-2022, 18:47 PM)Goran napisał(a): Moje obserwację thomasów w mniejszym zbiorniku mają się nijak do tego co było na dnie 240x40
Raczej potwierdzają to, o czym od zawsze piszemy na forum - warto spróbować trzymać w dużym akwarium małe, a nie duże pielęgnice Smile
Święta racja. Ich zachowania z pewnością były bardziej naturalne w poprzednim zbiorniku niż teraz. No ale niestety nie mogę mieć samych 500l szkiełek.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Potwierdzam, że te thomasy są znacznie bardziej charakterne niż sklepowe hodowlane linie. Ale rodzice z nich bardzo kiepscy... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-12-2022, 01:08 AM)Ruki napisał(a): Potwierdzam, że te thomasy są znacznie bardziej charakterne niż sklepowe hodowlane linie.
Za czasów Apisto już hodowlańce zaskoczyły mnie agresją przy opiece nad młodymi, w akwariach o tych samych rozmiarach dna (60x50) mogłem mieć spokojnie ryby towarzyszące dla Apistogramma, a w przypadku Thomasków szczupieńczyki Dageta dostawały mocno wciry. Ale tak jak piszesz:
(08-12-2022, 01:08 AM)Ruki napisał(a): Ale rodzice z nich bardzo kiepscy...
...co jest jakimś tam argumentem za ich pokrewieństwem z czerwieniakami - takie Kpoglu są agresywne, ale w tej swojej agresji łatwo zapominają, czego bronią Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moja para thomasów została sama w zbiorniku 90x40x40. Dziś ostatnie 3 sztuki razbory klinowej z 10, odlowilem do innego zbiornika. Nigdy wcześniej bym nie pomyślał, że to takie kilery.
Jak sobie przypomnę, że w 80x30x40 hodowlana parka P. teaniatus Nigeria Red w towarzystwie 8 kirysków i 10 razbor kilka razy prowadziła młode to mi się wierzyć nie chce Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Są maleńkie przecinki, jeszcze nie bardzo pływajace. Mam nadzieję że kiedy nie ma już młodych roloffów i najgorszego czyli 5-ki starszego rodzeństwa to coś się uchowa.
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości