• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca leucosticta

#31
Dokładnie. Według raportu Wnorusa z postu https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...1#pid20561 u niego miały 4 cm w czerwcu i były podobne do tych moich. Jego we wrześniu już miały 7 cm ale jeszcze nie wyglądały na leucosticty, dopiero w następnym poście z listopada już widać że to one. Także trzeba poczekać jakieś pół roku. Trzymajcie kciuki Smile
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Trzymamy!:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Witam Was. Mam gorsze i wyśmienite wieści. Ryby z poprzedniego postu okazały się nie być odmianą leucosticta a prawdopodobnie mapiritensis. Nie szkodzi, są ładne i znajdzie się dla nich miejsce. To te gorsze wieści.
Te drugie wieści są wyśmienite bo udało mi się zdobyć 10 sztuk dzikich leucosticta. Jestem podjarany jak dzieciak.
Niestety z uwagi że żadne ze zdjęć mi nie wychodzi, czy to komórką czy też lustrzanką bo na zdjeciach przez światło i wodę ryby stają się bardziej stonowane itp. Poddałem się szybko.
Ale udało mi się nakręcic telefonem krotki film. Ryby mlode ok. 7 cm. Popatrzcie jakie perełki.



Jak ktoś chce to mam namiar gdzie jest dostępnych jeszcze 8 sztuk I sam się zastanawiam czy ich nie wziąć.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 14 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, kojot99, Martinezio, mimo12, Papja, piotrK, Rivulatus darek, Ruki, schmeichel, stefan212020, w-2, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Pięknie się błyszczą Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Wyglądają przepięknie, aż strach pomyśleć jak będą wyglądały jako w pełni wyrośnięte okazy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Łoho Sławek gratuluję, ktoś sprowadził do Polski takie piękności ?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Tak, ponoć WF ale dokładniejszych informacji nie mogę uzyskać.
Mała aktualka, ryby rosną dobrze i mają już ok. 10+ cm.
W brązowej wodzie najlepiej zdjęcia mi wychodzą jak jest dodatkowe światło dzienne. To maks jaki mogę osiągnąć [Obrazek: bezradny.gif]

   

   

   

   

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 9 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, Grzechu97, Knowhow, mimo12, Papja, piotrK, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Witam,
Obecnie mam dzikie S. leucosticta z Surinamu z Nickerie River. 
Wielkość 4-6cm i 7-10cm. Wśród większych zostało jeszcze kilka niezarezerwowanych Zapraszam!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości