• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [65 l][SA CW][M. Ramirezi]

#31
To jest mysl, dzieki. Musze pomyslec, bo niestety musi byc sporo przerw na rurki i lampe.

Jeszcze jedno pytanie, jakie dokladnie parametry beda dobre dla Ramirezek z odlowu. Rozumiem, ze przewodnosc 100 uS, ph 6,5 - 6,8 i temperatura 24 - 25 stopnie bedzie ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Temperatura 26-27 stopni.
Twardości bliskie zera, zwłaszcza KH, przewodność jak najniższa.
I chyba pH musi być niższe niż dla hodowlanych, z tego co pamiętam 5,5-6,5.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ruki pisal w pielegniczkowatym FAQ, ze woda w CW jest lekko kwasna ph 6,0 - 6,8. Pytanie czy schodzic ponizej 6. Widze, ze Heiko Bleher tez pisze o jakis niskich wartosciach, ph nawet 4,5. Z temperaturami tez sa rozbieznosci. Niektorzy pisza, ze wcale nie jest tak cieplo, a niektorzy podaja temperatury 27 stopni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ja bym trzymał temperaturę 26-27 stopni, pH 6,0-6,5 Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(22-11-2016, 22:03 PM)Papja napisał(a): Ja bym trzymał temperaturę 26-27 stopni, pH 6,0-6,5 Smile.

Dzieki, tak chyba bede dazyl. Na razie cos mi zatwardza wode. Ph mam 7,4 a przewodnosc 200 uS. Bede podmienial. Moze to swiezy piach.

Po podmianie woda ma przewodnosc 159 uS.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Masz glinę w podłożu, ona może trochę zatwardzać wodę. Jak nie ona to niestety piach. Wtedy bez dodatkowego źródła kwasów humusowych i garbników za bardzo z pH nie zjedziesz.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Dzieki, gliny nie jest wiele i mam torf na tej glinie pod piachem. Mam w zapasie troche kwasu Sery do obnizania Ph. Przewodnosc robi sie dobra. Moge tez dolac wyciagu z torfu dodatkowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Uważaj tylko, żeby nie przesolić Wink trochę żart, ale kwasy mineralne dodawane do kranówki zwiększają zasolenie wody (mam na myśli sole mineralne, powstające podczas zamiany jonów wodorowęglanowych np. w chlorki -> zresztą co ja się mądrzę, chemikiem nie jestem, pogooglaj - trochę o tym piszą w sieci, patrz np.: http://podforak.rzeszow.pl/printview.php...4311b71f73 ). Dużo lepiej jest dodawać kwas do czystej RO. A już najbardziej "eko" jest torf i jego przesącz. Zerknij na temat "Armata torfowa", znajdziesz dużo cennych wskazówek (zwłaszcza, wg mnie, wariant "butelkowy"). Tylko wtedy będziesz miał "żółte wody".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(22-11-2016, 14:54 PM)12dot12 napisał(a): Do tak malego baniaczka szyba nawet nie bedzie ciezka Smile raz na jakis czas czyscisz octem i spoko jest. Mozesz sobie tanio u szklarza przyciac na dowolna wielkosc. Pleksi odradzam - mam plekse jako nakrywe do 200 l i juz po kilku godzinach zaczyna sie uginac.

Ja mam plexe na 72 litrach i nic mi się nie ugina.

O dzikich ramkach fajny artykuł napisał Ivan Mikolji.
http://www.tfhmagazine.com/details/artic...rticle.htm
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Hej, ja trzymam ramirezy na 50-100us, pH 7-7,2. Potwierdzić mogę ze optimum to 27 st. C, lubią ciepło.

Ja bym armaty do cw nie używał, ramirezy nie lubią za dużo garbników w wodzie.

Z WF nie miałem jeszcze doczynienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości