• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakie oświetlenie, wybór t5,t8 czy ledy. Gdzie, za ile

#31
Kombinujecie nie wiem po co ;p
Wszystko w jednym miejscu. Z zabezpieczeniem przeciw ochlapaniu. Ma wisieć?

Belka

Wisieć?

Nóżki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Tuptuś. Jeśli chcesz sterowanie ,świt,zmierzch i możliwość sterowania mocą ledów to chyba najprościej było by wpaść na LFA i kupić sterownik H2O od naszego kolego Cypeksa (nie chce pisać jak on działa bo jeszcze coś nawymyślam). Lub pobawić się z arduino i ze strony magu.pl ściągnąć wszystko co trzeba i zrobić sobie samemu. Osobiście bym teraz nie bawił się w arduino tyklko kupił gotowca.

Xcover 3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Tylko u mnie 200l * 35-50lm daje >8000lm. Czy to da radę odprowadzić ciepło ? Belka powinna mieć 10cm szer.

stona175
- za wąska. To ma być belka a nie listwa. Belka dla mnie to szer. 10cm żeby można było ciepło odprowadzić i rozmieścić ledy swobodnie. Belka powinna mieć osłonę z CIENKIEGO szkła aby nie tłumić światła. Nie po to daje się ledy aby później tłumić mlecznymi osłonami.
-linki ok, kupię jak już belka będzie. 17 zeta za przesyłkę to już przegięcie.
-nóżki ok

Zatem wybierzmy najpierwę belkę do montażu

Założenia
90-100cm długości
10cm szerokości
min. 3 cm wysokości z możliwością wklejenia osłony szklanej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Aby oświetlić całą powierzchnie dna to belka powinna mieć połowę szerokości akwarium( o ile nie zamierzasz zastosować soczewek)

Xcover 3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Czyli 20cm ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(20-11-2016, 10:53 AM)mateuszurad napisał(a): Tuptuś. Jeśli chcesz sterowanie ,świt,zmierzch i możliwość sterowania mocą ledów to chyba najprościej było by wpaść na LFA i kupić sterownik H2O od naszego kolego Cypeksa (nie chce pisać jak on działa bo jeszcze coś nawymyślam). Lub pobawić się z arduino i ze strony magu.pl ściągnąć wszystko co trzeba i zrobić sobie samemu. Osobiście bym teraz nie bawił się w arduino tyklko kupił gotowca.

Xcover 3

Mam sterownik od 3lat w szufladzie Big Grin
3 kanały PWM + 2 albo 3 kanały on/off 230v
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Tomek to był tylko przykład. U tego sprzedawcy (chyba) są profile 20cm i 30cm szerokości + zaślepki + transparentna pleksa. Chodzi o to że w jednym miejscu i za rozsądne pieniądze.

Ja swoją następna chce oprzeć o gotowy panel Led.[Obrazek: 457121f1a649f39f230c2489dcd18b58.jpg]

Bo sam panel to koszt 40-60zł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Żadnych materiałów co tłumią światło. Tylko szyba. Nie ma u niego takich paneli. Dziś zamawiam akwarium 100x40x50H float 10mm bezbarwny silikon, polerowane kwrawędzie.

Gdzie takie gotowe panele sprzedają ? Jakoś nie umiem na allegro odnaleźć panelu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
No to akurat u siebie w mieście znalazłem. Ale w castoramie mogłyby być czy obi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Casto jest drogie, obi jeszcze bardziej. Akwarium zamówione.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości