• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakie oświetlenie, wybór t5,t8 czy ledy. Gdzie, za ile

jeśli chcesz mieć świt i zmierzch to potrzebujesz rgb a nie tylko białego. Był tutaj wspaniały wątek na forum na ten temat i wybranego przez Ciebie sterownika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Będzie białe i niebieskie, potem może jeszcze coś dołożę. Analizowałem jeszcze opcję Aqma LED Control, ale chyba to o czym myślę jest nie do wykonania. Kanały mają tylko opcję włącz/wyłącz plus nocne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam

mam już prawie wszystko skompletowane. Postaram się opisać projekt i samo wykonanie plus zdjęcia no i pokazać efekt końcowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
więc.

sterownik LED TC-420 - 155zł
profil wide 110cm       - 24,20zł
(zmieszczą się dwie taśmy 12mm szerokie)
zatyczki profilu kpl      - 3,00zł
uchwyty profilu kpl.     - 5,90zł
taśma LED 8520 biała 1,5m -24zł
(jest na sztywnym podkładzie)
klej termoprzewodzący   - 8,99zł
kabel 4 żyłowy 3metry    - 3,60zł
zasilacz 150W               - 48,97zł
wtyki 2 komplety           - 8,00zł

będzie jeszcze zamówiona taśma niebieska 5630 też na sztywnym podkładzie cena 1m - 30zł.

w sumie: 311,66zł plus koszta przesyłki x 2 (około 30zł)


Po weekendzie zamawiam niebieską i biorę się za składanie.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
taśma niebieska w drodze. czas brać się za składanie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Składaj, składaj. Właśnie przymierzam się do zrobienia podobnego światła na akwarium 200x50x50
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-06-2017, 14:39 PM)malachio napisał(a): Składaj, składaj. Właśnie przymierzam się do zrobienia podobnego światła na akwarium 200x50x50
Wczoraj przyszła niebieska. Będę robił fotorelacje z składania. Może się przyda.

Co do sterowników.

sterownik LED TC-420 - ten jest dobry pod paski LED. Ma więcej możliwości włącz/wyłącz.

sterownik Aqma LED Control - ten znowu pod diody LED. Niestety na jeden kanał ma tylko włącz/wyłącz dwa razy przy kombinacji - raz dzienne, raz nocne.

co do zasilacza - może być obciążony max. na 90% inaczej moze się przepalić szybko. Ja wziąłem z sporym zapasem na wypadek rozbudowy o dodatkowe paski lub chłodzenie. Różnica w cenie nie jest wielka. Dobre paski LED masz około 20w z metra. W mojej opcji mam dopiero 40W a max. 135W obciążenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zaczynamy.

Listwa wide z paskiem przymiarka widać, że wejdą spokojnie dwa paski LED sztywne. Mają po 12mm szerokości.

   

Klej termoprzewodzący. Na szczęście nie schnie aż tak szybko i jest gęsty. Więc klei się łatwo i przyjemnie.

   

Taśma LED 8520 biała obie strony.

   

Nakładamy klej i dociskamy lekko. Jedna tubka starcza spokojnie na 2m i zostaje zapas na poprawki.

   

Potem jeszcze dolutowałem kawałek paska 8520 w sumie niecałe 110cm. Gotowe lampa biała i niebieskie gotowe. Pasek 100cm to dokładnie 99cm.

   

I to na tyle z wczora wieczora.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Listwa polutowana i gotowa. Jutro dalsze prace.

tak wygląda gotowa.

   

   

Kabel przez zaślepkę listwy na ciasno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przewód zasilający przelutuj  na zero albo nałóż termokurcz,  aby przypadkiem nie poszło zwarcie na radiator / obudowę Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości