• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakie oświetlenie, wybór t5,t8 czy ledy. Gdzie, za ile

#1
Przyszłościowo rozglądam się za oświetleniem pod akwarium L=100, W=40 H=50 lub 60cm.

Akwarium będzie miało pokrywę lub belkę (ta opcja mniej prawdopodobna).

Standardowo można by użyć t5 lub t8.

Kuszą mnie ledy. Jednakże nie znam się kompletnie na nich. Może doradzicie zakup gotowej lub używanej belki na diodach.

Może ktoś podejmie się realizacji.

Wyczytałem, że dla akwarium roślinnego powinno być 35-70lm. Czyli dla akwarium 200L 7000-12000lm.

Jakieś propozycje ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
http://allegro.pl/oswietlenie-chihiros-l...72404.html
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zrobić samemu belke z power led 1w lub 3w. Dobierzesz kolory i moc pod swoje wymagania, zrobisz taką jaka Ci pasuje i nie musisz decydować sie na kompromis ze sklepowymi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tylko, że nie mam o tym pojęcia.

Kolega wycenił mi belkę z wentylami i innymi bajerami (komputer itd.) na 900zł. Ta z allegro widzi mi się. Ma 8200lm co daje 41lm/l na 200l. Tylko ona ma barwę 8000K, nie wiem czy roślinom będzie pasować ta barwa.

Jakieś inne propozycje ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zależy jak ma wyglądać lampa i na jakich ledach będzie zrobiona.
Jeśli jest to lampa w pełnia autonomiczna i wszystko zamknięte w jakiejś obudowie to spoko. Ale jeśli to lampa z ledami w profilach i sterownik za 130zł to sorki ale chyba to słaby kolega Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To fajny kolega.

1PL3W - 1.16zł
Sterownik 1kanał - 8zł
Komputer - 50zł
Zasilacz - 50zł.
Profil aluminiowy zamknięty - 30zł (2m)
Nóżki chichiros a - 30zł

Ceny z alledrogo, orientacyjne.

Teraz robiłem koledze na identyczne akwarium z tym że low-tech to wyszedł koszt około 100zł. 14*3W na 2 kanały. Z komputerem sterowany poprzez Wi-Fi. 10*10 000 + 2* RB + 2*FS.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Gdybym miał dokładny projekt to bym się skusił.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A co za komputer stosujesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dodam, że w tej wycenie była lampa led pod rośliny z komputerem już pod ph, symulacja zmierzchu, wentylatory do chłodzenia. Krótko mówiąc pełno bajerów dla mnie zbędnych.

Ja potrzebuję porządnej lampy led do 200l. Komputer do co2 jest mi nie potrzebny, chociaż co2 mam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(17-11-2016, 15:35 PM)tomeksup napisał(a): Dodam, że w tej wycenie była lampa led pod rośliny z komputerem już pod ph, symulacja zmierzchu, wentylatory do chłodzenia. Krótko mówiąc pełno bajerów dla mnie zbędnych.

Ja potrzebuję porządnej lampy led do 200l. Komputer do co2 jest mi nie potrzebny, chociaż co2 mam.
Ostatnio zrobiłem dla klienta dwie rury na podwójnych paskach 5730 - wyszło 72W, czyli 8200lm. Baniak 50h - rośliny bąblują, nawet mały heniek na trawniku. Zapłacił 600PLN.
Rura grubościenna z PMMA, a nie z poliwęglanu - nie wygina się i nie matowieje. temperatura barwowa 6000K
Obie strony transakcji zadowolone Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości