• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25L] Polska - Gammarus Pulex

#21
Bardzo ciekawe źródło wiedzy, nie tylko o pstrągach. Fajne zdjęcia i opisy. Zapewne coś z tej strony wykorzystam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Baniak ma już 2 miesiące. Kiełże się rozmnażają i mają się dobrze. Co prawda kilka padniętych sztuk naliczyłem, ale populacja idzie bardziej w górę niż w dół. Skorupiaki zeżarły sporo suchych liści, które wrzuciłem. Co jakiś czas uzupełniam.
Poza tym polska roślina - jeżogłówka - dalej rośnie i tu jest moje zaskoczenie. Młodsze rośliny wyrastają. Największa już się kładzie po powierzchni. Swoją drogą - bardzo mi przypomina nurzańca. 


[Obrazek: uDDbGlG.jpg]


[Obrazek: Nv6X7dd.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Do akwarium trafił chruścik. Kamera go przyłapała podczas posiłku, jak zajadał się łodygą rośliny. Dla kiełży lepiej. Gorzej jak by trafiły na mięsożernego chruścika, bo taka odmiana również występuje. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Świetne ujęcie. Brakuje mi tylko komentarza Krystyny Czubówny Smile
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Rewelacja

Też zastanawiam się nad popełnieniem podobnego zbiornika z polskimi małymi rybami. Niestety większość z nich jest pod ścisłą ochrona... Jestem ciekawy czy można uzyskać jakaś zgodę na odłów w celach hodowlanych np. różanki czy kozy złotej...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(16-12-2016, 10:54 AM)krajfisz napisał(a): Jestem ciekawy czy można uzyskać jakaś zgodę na odłów w celach hodowlanych np. różanki czy kozy złotej...

Nie jest to możliwe. To już jest raczej kwestia Twojego sumienia, bo ryzyko poniesienia konsekwencji prawnej tego typu hodowli oceniałbym na minimum. Z resztą ochrona gatunkowa w przypadku małych ryb ma wątpliwy sens - w takich przypadkach pozytywne wyniki daje raczej tylko ochrona obszarowa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(16-12-2016, 16:20 PM)Paweł Walkiewicz napisał(a): Nie jest to możliwe. To już jest raczej kwestia Twojego sumienia, bo ryzyko poniesienia konsekwencji prawnej tego typu hodowli oceniałbym na minimum. Z resztą ochrona gatunkowa w przypadku małych ryb ma wątpliwy sens - w takich przypadkach pozytywne wyniki daje raczej tylko ochrona obszarowa.

Masz racje.

Spotkałem się z kilkoma przypadkami zasiedlenia różanek i innych w zbiornikach wodnych służących do nawadniania roślin uprawnych. W/g prawa rolnik nie powinien wypompowywać wody z takiego zbiornika bo niszczy populację różanki i innych żyjących ryb pod ochroną... ale jeśli nie użyje tej wody to straci zbiory... 
Korzystając z ochrony obszarowej można by legalnie pozyskać do hodowli rybę z obszaru gdzie występuje nie zagrożona i ją hodować nawet tylko dla przyjemności.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
A po co się pakować od razu w chronione gatunki. Proponowałbym zacząć od ciernika, cierniczka lub strzebli potokowej, a z kopiących - kozę dunajską, którą w Polsce też można znaleźć. Również piękne i charakterne ryby. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Kolejny filmo-spam. Ten film to takie podsumowanie baniaka z polskim biotopem. Pokazuje miejsce, skąd pozyskałem kiełże, chruścika i polskie ślimole. Występują tam również głowacze i cierniki. Właśnie w tym miejscu udało mi się nagrać materiał z narybkiem ciernika. Są to okolice Jastrowia w województwie wielkopolskim. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Magiczne miejsce. Świetnie skrojona całość Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości