• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25L] Polska - Gammarus Pulex

#1
Baniak ma już trochę, ale chce go pokazać też tutaj.
To już mój drugie kiełżetkarium. W pierwszym akwarium kiełże były dodatkiem, tutaj obsada to tylko i wyłącznie gammarus. 


Wszystko w akwarium (piach, kamulce, badyle i syfek, rośliny, woda) pochodzi z ich naturalnego środowiska. Fragment podwodnego świata w tej 25 - tce, to spokojny odcinek rzeki Gwdy, miejsce w którym powstają drobne wirki. Na kamieniach zatrzymuje się syfek w postaci drobnych części gałęzi, kory, liści itp. Właśnie w takim syfku lubią przebywać kiełże.

Filtracja - HBL 301;
Roślinność - rzęsa trójrowkowa (Lemna trisulca L.), Jeżogłówka pojedyńcza (Sparganium emersum);
Oświetlenie - lampeczka biurkowa - 15W;
Życie - kiełże 30 sztuk.


[Obrazek: nRYbUvY.jpg]



[Obrazek: dGebxmj.jpg]



W  skrócie, co się dzieje w akwarium od założenia. Woda ma temperaturę około 21 stopni. Kiełże kopulują, młodych przybywa. Na filmiku można dostrzec młode i kopulujące kiełże.








Kiełże są strasznie żarłoczne. Eksperymentuje z różnego rodzaju pokarmem. Czy to zwierzęcym, czy roślinnym - na kanale moim można zobaczyć filmy, więc nie będę zanudzał.


 Ogólnie jak na stan dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z hodowli.


A tak się prezentuje baniak na dzień dzisiejszy, czyli jesiennie Wink:
[Obrazek: tCis4eH.jpg]



Drzewa rosnące nad rzeczką to olcha i kilka dębów. Więc i w akwarium nie mogło zabraknąć tych liści.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak już dobrze wiesz - wspieram i szanuję pracę, którą wykonujesz.
Zawsze czekam na Twoje zbiorniki i obserwacje.
Dzięki, że się dzielisz i robisz to, co robisz Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(14-11-2016, 12:07 PM)Nantai napisał(a): Drzewa rosnące nad rzeczką to olcha i kilka dębów. Więc i w akwarium nie mogło zabraknąć tych liści.
A ja tutaj widzę liście buka i brzozy Wink 

Świetne zbiorniki i genialny pomysł na aranżację Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(14-11-2016, 12:19 PM)Grehu napisał(a):
(14-11-2016, 12:07 PM)Nantai napisał(a): Drzewa rosnące nad rzeczką to olcha i kilka dębów. Więc i w akwarium nie mogło zabraknąć tych liści.
A ja tutaj widzę liście buka Wink 

Świetne zbiorniki i genialny pomysł na aranżację Smile
Dzięki. Liście... Faktycznie kilka bukowych się tam zmiksowało. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Filmy już widziałem, fajnie zobaczyć teraz akwarium. Świetny pomysł i realizacja. Twoje akwaria przypominają mi zbiorniki jednego Norwega, który również zakładał akwaria z rodzimą (dla niego) fauną Morza Północnego. 


Teraz aż żal użyć kiełży jako karma. (Tak na prawdę to nie żal, bo są świetnym pożywieniem Big Grin )



Akwarium z cierniczkami jeszcze istnieje?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(14-11-2016, 12:25 PM)piotrK napisał(a): Akwarium z cierniczkami jeszcze istnieje?

Istnieje. Ale z przyczyn niezależnych ode mnie, nie mogę na dzień dzisiejszy zrobić aktualki. W przyszłości na pewno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Uwielbiam akwaria krajowe. Super praca i świetny pomysł!Big Grin Powiesz może, gdzie kupiłeś te kiełże?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fajnie zobaczyć coś swojskiego.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(14-11-2016, 12:07 PM)Nantai napisał(a): W  skrócie, co się dzieje w akwarium od założenia. Woda ma temperaturę około 21 stopni. Kiełże kopulują, młodych przybywa. Na filmiku można dostrzec młode i kopulujące kiełże.
Oj dzieje się, dzieje... Dostęp do takich scen seksu zbiorowego powinien być limitowany wiekowo. Co na to admin Zawstydzony?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nantai - nie mam co pisać, wszystko już powiedziane, cieszę się, że jesteś na tym forum Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości