• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: szklarz warszawa, pomoc w doborze akwa

#1
Hej, gdzie najtaniej ktoś mi zrobi akwarium w stolicy i okolicach ? Szkło będzie trochę niestandardowe Wink 180x60x40 ? Jaka grubosc szkla najbezpieczniej przy tym litrazu ? Wychodzi 430litrow brutto. Myslalem o 12mm ale nie ukrywam ze chce to zrobic jak najszybciej i najmniejszym kosztem. U siebie mam szklarza, m2 szyby 45zł . Myslalem o przedniej szybie obtiWhite. Ktos bardziej zorientowany mógłby się wypowiedzieć ?

Wykonałem jeden telefon i przy tej wysokości nawet grubość szyby 10mm to przesada podobno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(12-11-2016, 15:10 PM)kbmp napisał(a): Hej, gdzie najtaniej ktoś mi zrobi akwarium w stolicy i okolicach ? Szkło będzie trochę niestandardowe Wink 180x60x40 ? Jaka grubosc szkla najbezpieczniej przy tym litrazu ? Wychodzi 430litrow brutto. Myslalem o 12mm ale nie ukrywam ze chce to zrobic jak najszybciej i najmniejszym kosztem. U siebie mam szklarza, m2 szyby 45zł . Myslalem o przedniej szybie obtiWhite. Ktos bardziej zorientowany mógłby się wypowiedzieć ?

Wykonałem jeden telefon i przy tej wysokości nawet grubość szyby 10mm to przesada podobno.
Zbyszek Lewandowski ,Akwa-Terra  ,Łabiszyńska 21 , tel. 22 8145821.
Kleiłem u niego kilka zbiorników ale dość dawno temu . Nie wiem jakie ma obecnie ceny ale wykonanie jest ok . Ma duże doświadczenie i dotrzymuje terminów  (tak było w moim przypadku).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czy szyba 8mm przy dnie 180x60 i wysokości 40cm będzie odpowiednia ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
10mm z wzmocnieniem wzdłużnym. Bez poprzecznego
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
a jeśli bym się upierał przy 8 to oba wzmocnienia ? Klei mi znajomy za darmo chodzi tylko o szybę, twierdzi że 8 w zupełności wystarczy ale nie chcę mieć niespodzianek mimo wszystko, gościu w akwarystyce jest 41lat Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-11-2016, 15:57 PM)kbmp napisał(a): Czy szyba 8mm przy dnie 180x60 i wysokości 40cm będzie odpowiednia ?
Moim zdaniem spokojnie dadzą rade, tu wysokość wiele  zmieniaSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mam 180x60x32.
Szyba 10mm, wzmocnienia wzdłużne.
Śpię spokojnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak własnie on twierdzi. Dobra temat do zamknięcia ;P Dziękuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A jeśli zbiornik ma wymiary 150 x 45 (dno) i wysokość 55 to z jakiej grubości szkła powinien być zrobiony i jakie wzmocnienia powinien posiadać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
10mm z tego co już się dowiedziałem. Masz wyzsze i mniejsze dno
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości