• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pundamilia pundamilia Senga point

#11
Mnie też strasznie się podobają te ryby. Olbrzymie akwarium z wieloma gatunkami haplochromisów musiałoby robić wspaniały efekt.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No i stało się. Spełnił się mój najczarniejszy scenariusz odnośnie samicy - z nie wiadomych przyczyn zdechła w trakcie inkubacji Sad. A była to pierwsza inkubacja trwająca ponad 10 dni (pozostałe trzy inkubacje kończyły się po max. 3 dniach) i cieszyłem się że wreszcie odchowam kilka szt. a tu taki "prezent".
Co prawda znalazłem w akwarium 5 szt. nie do końca rozwiniętych maluchów i mam nadzieję ze uda mi się utrzymać je przy życiu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To się nazywa pech.
Trzymam mocno kciuki za te kilka maluszków, choć pewnie nie będzie łatwo... Jak tyś te maluchy odnalazł Smile
Macie je z Krzyśkiem z tego samego źródła?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
dempsey mam 1 samicę dla ciebie. tylko jak ją przewieźć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W wyniku mojego błędu z maluchów ocalała na tą chwile tylko 1 szt. Do akwarium gdzie znajdował się siatkowy kotnik z maluchami wpuściłem parkę zbrojników niebieskich i samiczka nie wiem jakim cudem dostałą się do wewnątrz ( górna krawędź kotnika wystawała ponad 5 mm ponad lustro wody ) i zrobiła sobie małą ucztę . W kwestii odnalezienia maluchów - akwarium było specjalnie przygotowane jako zbiornik tarliskowy i tylko samiczka tam po tarle przebywała, tak więc nie było większych trudności w odnalezieniu "merdających ogonków".

Krzysztof wielkie dzięki . Odezwę się na PW .Odnośnie transportu to coś pewnie wymyślę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Mariusz, powiem tylko, że masz wręcz niesamowitego pecha do tego gatunku Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zbrojniki potrafia wyjsc nad tafle wody, jesli czuja pokarm. Mowiła o tym kiedys Andoszka. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(29-02-2012, 21:34 PM)polak.krk napisał(a): Zbrojniki potrafia wyjsc nad tafle wody, jesli czuja pokarm. Mowiła o tym kiedys Andoszka. Smile
Ale co mają "nadwodne" zbrojniki do Haplochromisów? Huh
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(29-02-2012, 21:37 PM)Ruki napisał(a): Ale co mają "nadwodne" zbrojniki do Haplochromisów? Huh

(27-02-2012, 21:58 PM)dempsey napisał(a): W wyniku mojego błędu z maluchów ocalała na tą chwile tylko 1 szt. Do akwarium gdzie znajdował się siatkowy kotnik z maluchami wpuściłem parkę zbrojników niebieskich i samiczka nie wiem jakim cudem dostałą się do wewnątrz ( górna krawędź kotnika wystawała ponad 5 mm ponad lustro wody ) i zrobiła sobie małą ucztę .
Wydaje się, że Mariusz miał na myśli samiczkę zbrojnikową.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jakub masz 100% rację. A tak na marginesie to wyszło jej (samicze zbrojnika) na dobre, bo na drugi dzień złożyła ikrę i teraz samiec dzielnie je pilnuje. Ocalały maluch jest już w pełni sił i na tą chwilę to chyba moja najcenniejsza rybka ( a i tak nie wiadomo co z niej wyrośnie Huh - pewnie kolejny samczyk ).
Adam masz raję z tym gatunkiem mam pecha ale czy niesamowitego to nie sądzę. Większego pecha miałem gdy przyjechało do mnie 17 szt. rybek i w przeciągu kilku dni padło 12 szt. To dopiero był niesamowity pech zwłaszcza że bardzo zależało mi na tych rybkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości