• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: roślina 40-60cm na 3 plan poszukiawna

#11
(08-11-2016, 13:54 PM)rekwizytornia napisał(a): U mnie Echinodorus amazonicus sięga tafli wody w akwarium o wys. 50cm. Co prawda przez rok nie rosła, ale jak już zaczęła to nie chce przestać Wink

przy podmianie podrzucę moim po kulce, zobaczymy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(08-11-2016, 20:07 PM)Jacek Kozłowski napisał(a): Co prawda nie z biotopu, ale dla pielęgnic idealna - Cryptocoryne aponogetifolia. W zasadzie niejadalne, twarde zielsko, system korzeniowy wyjątkowo mocny, małe wymagania świetlne i odnośnie parametrów wody. Trzeba jej pilnować, ponieważ puszczona samopas szybko zdominuje zbiornik. Poza tym całkiem ładna Wink
Z tym 'szybko' nie przesadzajmy, trafiłam w literaturze na informację o jej przyrostach: 1 liść na miesiąc Smile Z moich obserwacji wynika, że rośnie nieco wolniej niż mniejsze gatunki kryptokoryn. Choć faktycznie, jak jej się grunt (jak wszystkie zwartki lubi "stare, brudne" podłoże) spodoba i stwierdzi, że chce się mnożyć to może być ekspansywna.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(08-11-2016, 20:58 PM)Bastet napisał(a):
(08-11-2016, 20:07 PM)Jacek Kozłowski napisał(a): Co prawda nie z biotopu, ale dla pielęgnic idealna - Cryptocoryne aponogetifolia. W zasadzie niejadalne, twarde zielsko, system korzeniowy wyjątkowo mocny, małe wymagania świetlne i odnośnie parametrów wody. Trzeba jej pilnować, ponieważ puszczona samopas szybko zdominuje zbiornik. Poza tym całkiem ładna Wink
Z tym 'szybko' nie przesadzajmy, trafiłam w literaturze na informację o jej przyrostach: 1 liść na miesiąc Smile Z moich obserwacji wynika, że rośnie nieco wolniej niż mniejsze gatunki kryptokoryn. Choć faktycznie, jak jej się grunt (jak wszystkie zwartki lubi "stare, brudne" podłoże) spodoba i stwierdzi, że chce się mnożyć to może być ekspansywna.
Sorry, trafiłaś w literaturze, a ja trafiam od ponad czterdziestu lat w różnych szkiełkach. Nie piszę niczego, czego nie wiem - chyba że zaczynam zdanie od  'nie wiem, ale się wypowiem' Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(08-11-2016, 20:07 PM)Jacek Kozłowski napisał(a): Co prawda nie z biotopu, ale dla pielęgnic idealna - Cryptocoryne aponogetifolia. W zasadzie niejadalne, twarde zielsko, system korzeniowy wyjątkowo mocny, małe wymagania świetlne i odnośnie parametrów wody. Trzeba jej pilnować, ponieważ puszczona samopas szybko zdominuje zbiornik. Poza tym całkiem ładna Wink

właśnie mało biotopowa, ale nie wyklucza to jej Smile pytanie jak się odnajdzie w mojej wodzie:
26-27 stopni C
leje czyste RO + liście i szyszki olchy
twardości w okolicy 0
Ph <6
?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(08-11-2016, 22:52 PM)Jacek Kozłowski napisał(a): Sorry, trafiłaś w literaturze, a ja trafiam od ponad czterdziestu lat w różnych szkiełkach. Nie piszę niczego, czego nie wiem - chyba że zaczynam zdanie od  'nie wiem, ale się wypowiem' Wink

Wybacz, nie doczytałeś Tongue Napisałam również o swoich obserwacjach. Mam ją odkąd zajmuję się akwarystyką, choć do czwartej dychy mi jeszcze daleko Wink
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(07-11-2016, 10:05 AM)Draughtell napisał(a): Eleocharis sp. "Xingu"  -  wysokie sztywne trawsko.

a skąd wziąć macie pomysł? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wiem gdzie są Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(10-11-2016, 13:39 PM)Draughtell napisał(a): Wiem gdzie są Smile

do Pruszcza mam spory kawałek Smile, ale do Trójcity mogę się wybrać jeśli gdzieś tamże,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W okazie na trakcie maja.7 km przed pruszczem Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(10-11-2016, 14:21 PM)Draughtell napisał(a): W okazie na trakcie maja.7 km przed pruszczem Smile

ja mam do Gdyni 30km, więc tam pewnie z 50 będzie, ale co jakiś czas bywam, więc postaram się podjechać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości