• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: roślina 40-60cm na 3 plan poszukiawna

#1
Proszę o pomoc w znalezieniu czegoś na 3 plan.
Aktualnie mam Echinodorus amazonicus, ale poszukuję czegoś znacznie wyższego (liście żabienicy opadają, więc w najwyższym punkcie ma 20-25cm).
Chciałbym coś 40-60cm wysokości w miarę możliwości biotopowego, co w miarę gęsto podejdzie w stronę tafli.

Oprócz amazonicusa pływa u mnie pistia i jeszcze mam jedną afrykańską roślinę - dla żony Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Eleocharis sp. "Xingu"  -  wysokie sztywne trawsko.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-11-2016, 10:05 AM)Draughtell napisał(a): Eleocharis sp. "Xingu"  -  wysokie sztywne trawsko.

wygląda obiecująco, muszę rozejrzeć się za tą rośliną,dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak nie to ja mam do sprzedania druga afrykanska rosline dla zony - krynia rzemieniolistna patrz w dziale gielda
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Valissneria np. gigantea. Mam tę roślinę bliżej niezidentyfikowanego gatunku (neotropicalis?), której liście są skręcone spiralnie, a 65 cm długości to wcale nie jest rekord Smile Tylko że nie wiem jak to będzie biotopowo.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
U mnie to Valissneria rośnie do ponad jednego metra a podobno to odmiana nana czyli nurzaniec niski O maj gat 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(07-11-2016, 19:59 PM)Bastet napisał(a): Valissneria np. gigantea. Mam tę roślinę bliżej niezidentyfikowanego gatunku (neotropicalis?), której liście są skręcone spiralnie, a 65 cm długości to wcale nie jest rekord Smile Tylko że nie wiem jak to będzie biotopowo.

Gigantea u mnie miała liście długości 150cm?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U mnie Echinodorus amazonicus sięga tafli wody w akwarium o wys. 50cm. Co prawda przez rok nie rosła, ale jak już zaczęła to nie chce przestać Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(08-11-2016, 13:54 PM)rekwizytornia napisał(a): U mnie Echinodorus amazonicus sięga tafli wody w akwarium o wys. 50cm. Co prawda przez rok nie rosła, ale jak już zaczęła to nie chce przestać Wink
Podłoże się pewnie zamuliło, to jej się zrobiło "bogato" Wink

To są młode rośliny potomne, co jakiś czas pozbywałam się tego niemal wiadrami Wink
[Obrazek: b5abf6424740dbc9gen.jpg]
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Co prawda nie z biotopu, ale dla pielęgnic idealna - Cryptocoryne aponogetifolia. W zasadzie niejadalne, twarde zielsko, system korzeniowy wyjątkowo mocny, małe wymagania świetlne i odnośnie parametrów wody. Trzeba jej pilnować, ponieważ puszczona samopas szybko zdominuje zbiornik. Poza tym całkiem ładna Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości