• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta cf. egregius

#11
Mam nadzieję, że będą Ci rosły jak najwolniej. Są bardzo żarłoczne i szybko przerastają:/ Im starsze tym większy udział pokarmów roślinnych bardziej pożądany.

Moim zdaniem skośne to najbystrzejsze pielęgnice, zaraz po pawiookich. Potrafią polować stanie jak wilki i "mścić się" z pomocą pobratymców, gdy któraś dostanie manto od silniejszej ryby.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Toć to takie szaraczki były ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wyglądają przepięknie. Dzikakuna ma rację, ostrożnie z karmieniem. Zakopuj Biotodomom żarcie w dnie a tym dawaj byleby coś dziobnęły.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam, Dzięki Piotrze .. Hoduję satanoperki i inne ziemiojady już od 10 lat a jeszcze nigdy nie zakopywałem im żarcia .. I choć podobał mi się ten sposób , traktowałem go jak ciekawostkę przydatną do zrobienia fajnych fotek ..Smile Jednak to naprawdę się sprawdza ..Smile 
Biotodomki mają grube brzuszki a Mesonauty pływają wokół dołka i nie wiedzą o co chodzi ...Smile Chyba czują żarcie, widzą jak inne ryby jedzą ale pływają w kółko i nie mogą go znaleść ..Smile
To są naprawdę inteligentne ryby i przez to jedzenie łapią jako pierwsze .. 
Teraz dostają paproć wodną na powierzchnię i a mrożonek tyle , ile jakaś biotodoma zgubi .. Smile
Jeszcze raz dzięki za wskazówkę..

Pozdrawiam i do zobaczenie w 2017 !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cieszę się że działa Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam,  rybki rosną cały czas , tak jak ich temperament ... Cały czas myślałem ,że są to ryby w "stylu" skalarów .. Wolne i majestatyczne  .. a tu  diabły wcielone ... Smile  
Ale na szczęście tylko w okresach jak dostają jedzenie - po prostu chcą zjeść wszystko .. nawet moją rękę gdy zakopuje jedzonko dla biotodomek .. Smile Ale ogólnie jest ok i tak jak myślałem - skośne na górze a biotodomki na dole  ..
 Ostatnie zdjęcie jest z podmianki .. uwielbiem taki klimat z częścią nadwodną .. jeszcze kiedyś zrobie sobie takie akwarium ... 
Pozdrawiam !

   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ryby pięknieją z dnia na dzień. Nie chciałbym wymyślać, ale czy ten "insignisowy" złoty odcień pojawia się dopiero z czasem? Te twoje są bardzo kolorowe ale nie widzę tej charakterystycznej cechy.

Baniak z nadwodną faktycznie kozacki. Zainspirowałeś mnie tymi roślinami i u mnie nadwódka powoli robi taki efekt korzeniami jak u ciebie, możliwe że nawet będzie to za jakiś czas akwarium dla kwasolubów Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(04-02-2017, 19:16 PM)piotrK napisał(a): możliwe że nawet będzie to za jakiś czas akwarium dla kwasolubów Smile

Join the dark side, we have.... Mesontauta!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nein nein nein nein! Raczej coś mniejszego Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam, właśnie na tych zdjęciach nie widac tego złotego koloru, ale maja go przy pyskach. Są jeszcze młode więc muszę poczekać. Oczywiście istnieje szansa/ryzyko  że okaża się one innym gat. z rodzaju Mesonauta ... Tak czy siak będzie ciekawie...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości