• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta cf. egregius

#1
Witam, poniżej dwa nowe zdjęcia moich M.insignis
Jak wspominałem w innym wątku, ryby są jeszcze młodziutkie ale rosną jak na drożdzach ..Smile Wcinają wszystko co im podaję łącznie z granulatem Naturefood .. 

Ponieważ prawie cała powierzchnia wody w moim akwa jest "zajęta" przez korzenie monstery która już od 4 lat w nim rośnie , skośne uwielbiają pływać pomiędzy nimi. Nie ukrywam, że właśnie dlatego też je kupiłem. Widziałem na zdjęciach i filmach z naturalnego środowiska tych ryb, że tak wlaśnie się zachowują. Od czasu do czasu przeganiają się  jak to u młodych ryb.. Kolorki już mają niesamowite a to dopiero początek. 
Dane " techniczne" zbiornika :
160x65x60 wys.
Woda -  osmoza z dodatkiem garbników + jakieś 10 L kranówki przy każdej podmianie
pH - ok 4.5 - 5 ale czasami spada nawet w okolice 4
Przewodność  - ok 50us
Temperatura 29C

Obsada :
1x Satanoperca Daemon ( dorosły samiec) - samica niestety wyzioneła ducha kilka tyg. temu. Ponieważ miała już trochę lat (9) i też przeżyła wszystkie moje błędy, miałem do niej sentyment.Niestety pewnego ranka zobaczyłem ją martwą . Co zrobić, trzeba wziąć się w garść i nabyć młode .. lub spróbować z inną dorosłą samicą ( Wnorus - to do Ciebie..Smile )

1x Satanoperca acuticeps - pozostałość po grupie która w czasie dwóch miesięcy "odpłyneła" w mrok. Z jakiego powodu - nie wiem, stres lub inne czynniki spowodowały ,że zawsze jedna z ryb puchła i zdychała, gdy to zrobiła, następna puchła i tak do przedostatniej szt. Ostatnią przełowiłem do osobnego akwa i przeżyła.

6x Mesonauta insignis - docelowo jedna lub dwie pary .. 
5x Biotodoma cupido - młode z mojego odchowu - wkrótce zmienią jednak właściciela .. 
4x Eginmania virescens - mój nowy nabytek. Zawsze chciałem je mieć i mam ..Smile Niesamowity sposób pływania .. Na razie jednak są jeszcze malutkie ( ok.10 cm)

Docelowo ma to być zbiornik dla 

1 pary S.daemon
1-2 par M.insignis
4 sz. E.virescens

Pozostałe ryby idą do innych zbiorników.

Pozdrawiam i postaram się aktualizować wątek ... 

   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne skośne, chyba moje ulubione Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajne te skośne, być może dlatego że młode.
Nigdy mi się dorosłe nie podobały ale te Twoje wyglądają super. Powodzenia z nimiSmile
A te cupido bym przygarnąłSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Polowałem na nie dłuższy  czas bez skutków Sad
Piękne
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Już się nie mogę doczekać jak je zobaczę Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-11-2016, 01:10 AM)Pley napisał(a): Polowałem na nie dłuższy  czas bez skutków Sad
Piękne

Nie tylko Ty Wink sam szukam i nic.....
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-11-2016, 00:54 AM)Sloma napisał(a): Fajne te skośne, być może dlatego że młode.
Nigdy mi się dorosłe nie podobały ale te Twoje wyglądają super. Powodzenia z nimiSmile
A te cupido bym przygarnąłSmile
Niestety dorastające i dorosłe ryby tego gatunku mają dużą skłonność do otyłości. Zawsze się bardzo obżerają ( w warunkach akwariowych)  ponieważ większość dnia spędzają blisko lustra wody. W wieku ok. 2 lat faktycznie wyglądają najczęściej groteskowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(05-11-2016, 01:10 AM)Pley napisał(a): Polowałem na nie dłuższy  czas bez skutków Sad
Piękne

Snejpas ma możliwość sciągniecia dzikich.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam, dwa nowe zdjęcia moich rybek. Musiałem troszkę je rozjaśnić bo były za ciemne. Rybki rosną b. szybko i muszę powiedziec, że trochę mnie zaskoczyły.
Po pierwsze sa dosyć agresywne .. Ich agresja przejawia sie w prawie nieustannych próbach ugryzienia innych ryb, włączając przedstawicieli tego samego gat. Nie gonią ryb po pierwszym ataku, tylko spokojnie podpływaja do innej ryby i znowu atak ... 

Po drugie zdziwił mnie ich wegetarjanizm .. nie podejrzewałem ,że moga aż tak bardzo gustować w roślinach wodnych .. Jedną małą paprotkę wodną "obrabiają" w kilka godzin ..  To w sumie mnie cieszy, bo zamierzam już niedługo zmienić ich jadłospis z mięsnego ( wodzień, artemia, doniczkowiec) na  krewetkowo- roślinny Smile
Nie wiem jeszcze tylko jak zniosa to biotodomki - Mesonauty tak szybko dochodza do jedzenia, że te nie mają czasu spokojnie sie najeść .. 

Zdjęcia poniżej

   
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wow, te skośne kiedyś będę musiał mieć Big Grin. Super są.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości